Система ProZorro зробила корупцію наочною і прозорою

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Система ProZorro зробила корупцію наочною і прозорою Система ProZorro дозволяє розгледіти корупцію в деталях
Перемогти корупцію не вдалося, а учасників з низькою ціною просто виключають, використовуючи надумані претензії.

З початку запуску системи публічних закупівель пройшов рік. Аналіз тендерів для вибору оціночної компанії при розрахунку тарифів на електроенергію показує, що корупція стала прозорою, пише в своїй статті для DT.UA Наталія Петрова.

Як зазначає автор, в Україні кілька тисяч оціночних компаній, які мають сертифікати суб'єкта оціночної діяльності - свого роду ліцензію на оцінку. Але регулятор (НКРЕКП) вирішив, що потрібно обмежити коло залучених оцінювачів "четвіркою", рекомендувавши проводити оцінку тільки в компанії Deloitte, PricewaterhouseCoopers, Ernst&Young, KPMG.

ProZorro демонструє, що ці компанії виграють всі тендери, навіть не конкуруючи між собою, а інші програють, незважаючи на те, що пропонують більш низькі ціни.

"Аналіз документів показує, що зауваження до двох компаній не з "четвірки" - формальні, як кажуть, причепилися до ком. Але їх пропозиції відхиляються, а переможцем знову визнається ТОВ "Делойт і Туш", незважаючи на наявність дрібних порушень, на які в цьому випадку закрили очі", - йдеться в статті.

Автор вважає, що творці системи ProZorro кажуть, що, мовляв, зробили все прозорим, а ви повинні знаходити спосіб, як це використовувати. Але прозорість - це тільки перший крок, треба рухатися далі по шляху неможливість довільного вибору переможця та відхилення інших учасників з надуманих і формальних умов.

"Ми дорікали тендерній палаті в корупції, тому розробили спеціальний закон "Про публічні закупівлі" та систему ProZorro для того, щоб побороти цю корупцію. На жаль, аналіз показує, що перемогти корупцію не вдалося, а учасників з низькою ціною просто виключають, використовуючи надумані претензії і неіснуючі помилки. У результаті замість прихованої корупції ми отримали відкриту і навіть прозору, але від того не менш цинічну", - підсумовує автор.

Докладніше читайте в матеріалі Наталії Петрової "ProZorro: прозора корупція?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі