Топ Новини

«Сирна війна» Росії з Україною фактично завершилася

17 квітня 2012 в 15:08
Три підприємства, яким дозволили експорт, поставляли 60% українського сиру в РФ. Контролювати будуть кожну партію.
cheese1.jpg
allthingscheese.com

 

Росія і Україна домовилися про те, що три українські підприємства, які пройшли інспекцію Росспоживнагляду, розпочнуть поставки сиру на ринок РФ.
 
«Ми домовилися про відкриття російського ринку для продукції цих трьох підприємств», - сказав у вівторок, 17 квітня, в Москві міністр економічного розвитку України Петро Порошенко після переговорів з главою Росспоживнагляду Геннадієм Онищенком.
 
«Ми домовилися по тих підприємствах, які сьогодні вже перевірку пройшли, представили план заходів. Ми як український уряд будемо забезпечувати графіки виконання цього плану заходів», - сказав Порошенко.
 
Він заявив, що буде контролюватися якість кожної партії, яка буде поставлятися на російський ринок.
 
У свою чергу, Онищенко сказав журналістам, що три підприємства, яким дано «зелене світло», поставляли 60% українського сиру в РФ.
 
Онищенко заявив, що український сир повернеться на ринок РФ, якщо у російської сторони не буде претензій до цієї продукції.
 
«При виконанні зобов'язань при напрацюванні продукції на цих заводах і після відповідного контролю, який ми забезпечимо, українська продукція знову може повернутися на російський ринок», - заявив він журналістам у вівторок.
 
За словами Онищенка, таке рішення буде прийнято після контролю партій трьох підприємств: ПП КС «Прометей», АТ «Пирятинський сирзавод» і «Гадячсир».
 
«Контроль кожної партії. Якщо ми там не знаходимо наявність рослинних масел, інші недоліки технологічного процесу, то будь ласка, везіть. Але якщо ми знайдемо, принцип один - хто не сховався, я не винен», - сказав Онищенко.
 
«Паралельно ми продовжуємо роботу над гармонізацією наших документів - національних вимог, російських і українських, ми працюємо над гармонізацією наших дослідницьких лабораторій», - сказав Онищенко.
 
Нагадаємо, що Росія оголосила «сирну війну» на початку лютого, заборонивши імпорт сирів трьох українських виробників, а потім розширила цей список. До кінця лютого під забороною опинилося близько половини імпорту українського сиру в РФ.
 
Росспоживнагляд перевірив три підприємства в Україні: ТОВ «Гадячсир» (Полтавська обл.), ПП КС «Прометей» філії «Менський сир» (місто Мень, Чернігівська область) та АТ «Пирятинський сирзавод» (м. Пирятин, Полтавська область).
 
За підсумками перевірки ревізори знайшли «численні порушення». Однак пальмового масла, через якого і була почата «сирна війна», виявлено не було.
 
Читайте також:
 
 
За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...