Топ Новини

Сільгоспвиробники скаржаться на відсутність коштів для наступної посівної

13 липня 2012 в 08:20
За розрахунками експертів УКАБ, через нову оцінку землі цього року за оренду аграріям доведеться додатково викласти з кишені близько 4,5 млрд грн, що в сумі зі збитками від негоди (5,6 млрд грн) становитиме більше 10 млрд грн.
4-czerno.jpg
www.rayon.azov-info.ru

Поки керівництво держави мріє, як у 2020 році Україна стане лідером з експорту зерна, сільгоспвиробники гадають, де взяти гроші на насіння для наступної сівби. За словами голів регіональних рад Асоціації фермерів і приватних землевласників України (АФЗУ), віднявши фінансові втрати від засухи та заплативши майже подвійну орендну плату за землю, у фермерів фактично не залишиться коштів для купівлі якісного насіння та мінеральних добрив.

«У нашій області більше 70% сільгосппідприємств матимуть збитки в цьому році. Врожайність 8-10 центнерів з гектара, такого в нас ще ніколи не було, це виштовхує сільгоспвиробника за межу дохідності», - констатує голова Миколаївської обласної ради АФЗУ Петро Шелех.

Разом із втратами від посушливої погоди, аграрії рахують, скільки доведеться заплатити цього року за орендовану землю, адже Кабмін підвищив нормативно-грошову оцінку землі на 75%.

«У всьому світі держава підтримує фермера і береже від збитків. А в нас податки зросли, все подорожчало, ще й оцінку землі підвищили на 75%. В людей немає вже бажання працювати в аграрному секторі, тому що немає сенсу. Ми зверталися до уряду, адже якщо в цьому році аграрії не отримають прибутків, наступного року це відобразиться на врожаї», - зазначив Президент АФЗУ Микола Миркевич.

За розрахунками експертів УКАБ, через нову оцінку землі цього року за оренду аграріям доведеться додатково викласти з кишені близько 4,5 млрд грн, що в сумі зі збитками від негоди (5,6 млрд грн) становитиме більше 10 млрд грн.

Існує побоювання, чи взагалі вдасться забезпечити потреби в продовольстві країни наступного року. За словами фермерів, через нестачу коштів одні змушені будуть відмовитися від сільського господарства, інші скорочуватимуть посівні площі, а решта – сіятимуть без мінеральних добрив і якісного насіння.

«Така ситуація загрожує згортанням виробництва. Те, що сьогодні відбувається навколо аграрного сектору, - одна з технологій розвалу сільського господарства України, дерибану сільських територій, це та технологія, яка була задіяна при приватизації промислового комплексу в 90-х роках – розвалити, а потім передерибанити найбільшу цінність держави – родючі чорноземи», - переконаний фермер Петро Шелех.

«Треба обов’язково переглянути нормативно-грошову оцінку землі. Бо не зрозуміло, як розраховувався коефіцієнт даної оцінки, адже в ньому немає ніякого здорового глузду», – підкреслив голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...