Siemens відзвітував про постачання російській держкомпанії газових турбін, які можуть встановити у Криму

Поділитися
Siemens відзвітував про постачання російській держкомпанії газових турбін, які можуть встановити у Криму Німецькі турбіни можуть поставити до Криму, незважаючи на санкції
Згідно з умовами контракту, платформою для турбін стане нова ТЕС на Тамані, але її будівництво так і не було розпочато.

Німецький концерн Siemens повідомив, що поставив російському ВАТ "ВО "Технопромекспорт" чотири газові турбіни, майданчиком для яких, згідно з контрактом, повинна стати нова ТЕС на Тамані. Дане обладнання, як писало DT.UA, може бути в обхід санкцій використано Росією для будівництва нової ТЕС в окупованому Криму.

"Ми поставили турбіни Технопромэкспорту", - цитує російська редакція агентства Reuters слова директора департаменту виробництва енергії та газу Siemens в Росії Миколи Ротмистрова. За його словами, платформою для турбін, згідно з контрактом, є Тамань.

Наголошується, що російська компанія "Технопромекспорт", що входить до структури держкорпорації Ростех, в 2015 році придбала у спільного підприємства Siemens і концерну "Силові машини" – ТОВ "Сіменс Технології Газових Турбін" чотири турбіни по 187 мегават кожна. Тоді учасники угоди заявили, що обладнання призначене для будівництва електростанції на Таманському півострові.

Як писав у своїй статті для ZN.UA Ігор Маскалевич, Кремль штучно банкрутить "Технопромекспорт", аби щоб через "фірму-прокладку" в обхід санкцій продати дані турбіни для спорудження ТЕС в Криму. За його словами, таким чином російська сторона намагається "прикрити" свого європейського партнера, який продає РФ промислове обладнання в умовах діючих проти неї санкцій.

Як зазначає автор, придумана Москвою схема по своїй суті дуже проста: закуплені у Siemens турбіни формально призначені не для Криму, а а для електростанції на Тамані біля станиці Раєвської, будівництво якої так і не було розпочато. Конкурс на будівництво ТЕС на Тамані було оголошено тільки влітку 2016 р., і він швидко завершився через відсутність заявок. В той час перші дві турбіни були вже готові.

За словами Маскалевича, ініціативі російської сторони підіграють у Siemens. Концерн не хоче втрачати перспективний російський ринок, але не хоче стикатися з наслідком порушення санкцій.

Автор зазначає, що для прикриття репутації німецьких партнерів, в РФ був анонсований публічний конфлікт між Siemens і "Технопромекспортом", в рамках якого російські правоохоронці проводили перевірку за фактом невиконання російським відділенням Siemens умов контракту. В той же час, перші дві турбіни були відправлені до Краснодарського краю, хоч поставку другої партії товару тоді пригальмували.

Детальніше про механізм постачання до Криму європейського енергетичного обладнання в обхід санкцій читайте в статті Ігоря Маскалевича "Турбіни для "Кримнаша".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі