Топ Новини

Швейцарія вирішила зафіксувати курс франка

6 вересня 2011 в 10:35
ЦБ Швейцарії вперше за 30 років прив'язав франк до євро, встановивши стелю в 1,20 франка.

Як йдеться у повідомленні ЦБ, він «прагне до істотного і сталого послаблення франка» з метою захисту стабільності швейцарської економіки. «Поточний значно завищений курс швейцарського франка становить серйозну загрозу для швейцарської економіки і несе в собі ризик дефляційного розвитку», - йдеться в документі.

Франк різко подешевшав як до євро, так і до долара після рішення ШНБ. На 13:45 мск за євро давали 1,2021 франка - на 8,4% більше, ніж за підсумками сесії у Нью-Йорку 5 вересня, коли курс становив 1,1087 франка. У ході торгів підйом євро до франка становив до 10%. У парі з доларом франк опустився на 7,6% - з 78,71 до 84,70 сантіма.

Швейцарський Центробанк оголосив про готовність скуповувати іноземні валюти в необмеженій кількості, якщо буде потрібно.

На думку керівників ЦБ, франк був значно переоцінений, що створювало ризики дефляції в економіці Швейцарії.

«Навіть на рівні 1,20 франка за євро курс швейцарського франка як і раніше дуже високий, і він повинен ослабнути з часом. ШНБ буде вживати подальших заходів, якщо цього вимагатиме економічний прогноз і дефляційні ризики», - наголошується у прес-релізі швейцарського регулятора.

Франк бив усі рекорди до євро, долара США та інших валют в цьому році, що призвело до істотного зниження попиту на швейцарський експорт і негативно позначилося на економіці країни.

Європейський центральний банк оголосив, що рішення прийнято швейцарським ЦБ під його власну відповідальність і прийнято регуляторами єврозони до відома.

Більшість аналітиків називають рішення Центробанку Швейцарії несподіваним і стверджують, що виступити з такою заявою набагато простіше, ніж дійсно утримати франк від подальшого зміцнення, якщо на ринках збережуться висока волатильність і неприйняття ризику.

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...