Топ Новини

Швейцарії поставили "податковий" ультиматум

18 січня 2013 в 19:35

У Швейцарії є півроку на те, щоб привести свої податкові режими відповідно до норм Євросоюзу.

Якщо Швейцарія до червня 2013 року не "піджене" свої податкові режими відповідно до загальних вимог Європейського Союзу, деякі країни ЄС будуть мати право застосувати до Берна санкції. Про це єврокомісар з податків Альгірдас Семета (Algirdas Semeta) заявив в інтерв'ю швейцарській Le Temps.

Семета пояснив, що європейські держави хочуть домовитися про податкові режими протягом ірландського головування на чолі Ради ЄС, яке закінчиться в червні 2013 року. Після цього країни можуть в односторонньому порядку вводити заборонні заходи щодо Швейцарії.

Єврокомісар повідомив, що переговори зі Швейцарією тривають. Європейська влада хоче домогтися від Берна зміни семи податкових режимів - трьох кантональних і чотирьох федеральних. Всі вони стосуються оподаткування підприємств.

- Ще один "податковий рай" зникне: Кайманові острови відкривають фінансові таємниці

Також Семета прояснив позицію влади щодо намірів Берна замінити систему автоматичного обміну даними про банківських клієнтів на так звану схему Рубіка. За його словами, співіснування цих двох систем в ЄС не є прийнятним.

У рамках схеми Рубіка Швейцарія виступає за збереження даних своїх клієнтів у таємниці. Берн вважає, що швейцарська влада сама зможе оподатковувати доходи іноземних клієнтів і відправляти кошти на батьківщину вкладника. Семета зазначив, що надання Швейцарії особливих умов при відкритому ринку завдає шкоди іншим учасникам Євросоюзу.

У середині грудня минулого Берн пішов на поступки Євросоюзу, офіційно дозволивши банкам просити в клієнтів підписувати документи про виконання податкових вимог. Тоді наголошувалося, що підписання таких документів не буде обов'язковим. Ще до того багато швейцарських банків вимагали підтверджувати виплату податків, хоча відповідні закони поки відсутні.

Читайте також:

Старому банку Швейцарії довелося закритися через небажання боротися з відмиванням грошей

Україна й Кіпр ліквідували податковий рай для українських олігархів

В Україні від оподаткування ухиляються не тільки вітчизняні олігархи, але і транснаціональні корпорації

 

Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...