Топ Новини

Швеція відклала введення євро на віддалену перспективу

7 грудня 2011 в 15:19
Швеція не буде прагнути до вступу в єврозону протягом тривалого часу, оскільки на громадян країни боргова криза у країнах валютного союзу справила вкрай неприємне враження. Про це заявив міністр фінансів Швеції Андерс Борг, повідомляє Bloomberg.
euro_evro_euroznak.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

За словами Борга, євро працює «не так, як ми очікували». «Проблеми виявилися куди більш складними», — додав він. При цьому міністр фінансів відзначив, що він не євроскептик і допустив вхід Швеції у валютний союз у віддаленій перспективі.

Підтримка вступу країни до єврозони серед населення у листопаді впала до рекордно низького рівня — менше 10% населення хоче бачити євро національною валютою.

Швеції з 2007 року вдалося суттєво знизити обсяг державного боргу по відношенню до обсягу економіки — з 40% до 36%, тоді як у переважній більшості країн єврозони відбувався зворотний процес. Окрім того, країна платить за своїми облігаціями менше, ніж найбільша за обсягом ВВП країна європейського валютного союзу — Німеччина.

У 2011 році Швеція, швидше за все, зафіксує свій другий поспіль профіцит річного бюджету. Дефіциту не очікується, як мінімум, до 2013 року.

Швеція є членом ЄС, але не єврозони. Введення євро у країні було відхилено на референдумі у 2003 році. Проти європейської валюти висловилися 56% виборців.

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...