Топ Новини

СхідГЗК планує у 2011 році видобути на Новокостянтинівській шахті майже 100 т уранового концентрату

13 липня 2011 в 14:48
Східний гірничо-збагачувальний комбінат у 2011-му планує видобути на Новокостянтинівській шахті 10% річного обсягу уранового концентрату - це 99 тонн на суму 133 млн грн - і подвоювати видобуток в наступні роки.

Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив генеральний директор ДП «Східний ГЗК» Олександр Сорокін.

За його інформацією, на проектну потужність шахти підприємство повинно вийти до 2015 року і видобувати всього 2,5 тис. тонн. «Для того щоб забезпечити вихід на проектну потужність Новокостянтинівської шахти, потрібні серйозні інвестиції, і ми займаємося їх пошуком», - додав директор ГЗК.

При цьому він особливо відзначив відсутність бюджетного фінансування: «56 млн грн, передбачених у державному бюджеті на 2011 рік, призначені на всю програму «Ядерне паливо». Тобто на цирконієве виробництво, виробництво іонообмінних смол, а власне на уранову програму передбачено 26 млн грн, на розвиток Новокостянтинівського родовища - 14 млн грн. При цьому хочу зауважити, що лише на утримання цієї шахти (не на проведення робіт) у минулому році витратили 56 млн грн, а планували близько 90 млн грн».

О.Сорокін також повідомив, що підприємство залучило власні оборотні кошти і прийняло рішення разом з прохідницькими роботами підготувати два блоки для видобутку уранової руди, щоб можна було покривати витрати. Перший блок - з об'ємом руди 20 тис. тонн, другий блок - 70 тис. тонн. «Це серйозні запаси уранової руди. На діючих шахтах ми відпрацьовуємо блоки із запасами 10 тис. тонн і менше», - зазначив він.

За інформацією О.Сорокіна, проект розвитку Новокостянтинівського родовища оцінюється у 6,5 млрд грн.

Він також повідомив, що СхідГЗК планує також відпрацьовувати Сафонівське родовище в Миколаївській області: «Готуємо проект, ведемо діалог з керівництвом Миколаївської області. Але це не будуть значні обсяги, запаси оцінюються у 3 тис. тонн, річний обсяг виробництва урану буде близько 150 тонн концентрату урану».


Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Ольги Кошарної з Олександром Сорокіним.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...