Шахтарі просять Азарова забезпечити своєчасні розрахунки тепловиків за відвантажене вугілля

Поділитися
© snimkiby.net
З жовтня минулого року заборгованість державних генеруючих компаній НАК «ЕКУ» перед вугільними підприємствами зросла з 760 млн грн. до 2,07 млрд грн., тобто більш ніж у 3 рази.

Глава Профспілки працівників вугільної промисловості України (ППВП), народний депутат Віктор Турманов просить прем'єр-міністра Миколи Азарова розглянути питання забезпечення своєчасних розрахунків теплових електростанцій за відвантажену вугільну продукцію. Про це йдеться в листі ППВП до прем'єр-міністра.

«З метою недопущення загрози для енергетичної безпеки держави, а також непередбачених соціальних наслідків, прошу Вас розглянути питання забезпечення своєчасних розрахунків за відвантажену вугільну продукцію, а також вжити всіх можливих заходів для нормалізації платоспроможності підприємств паливно-енергетичного комплексу», - йдеться в листі.

Згідно з документом, ситуація, що склалася в паливно-енергетичному комплексі України є критичною і може мати руйнівні та незворотні наслідки як для вугледобувних підприємств, так і для підприємств теплової енергетики.

З жовтня минулого року заборгованість державних генеруючих компаній НАК «ЕКУ» перед вугільними підприємствами зросла з 760 млн грн. до 2,07 млрд грн., тобто більш ніж у 3 рази. В середньому на підприємствах вугільної галузі рівень оплати за відвантажену вугільну продукцію у березні поточного року становить 22%. «Такої різкої негативної динаміки не спостерігалося у ПЕК України навіть у найважчі періоди глобальної економічної кризи», - підкреслюється в листі.

Як зазначається в документі, у зв'язку з відсутністю розрахунків на підприємствах вуглепрому не вирішуються виробничі питання, які пов'язані із забезпеченням необхідними матеріалами та створенням безпечних умов праці. Крім того, ставиться під сумнів можливість підвищення зарплати шахтарям і переходу на нові тарифні ставки.

Разом з тим фінансова ситуація на державних ТЕС не дозволяє виконувати фінансові зобов'язання перед постачальниками вугілля. За підсумками грудня 2011 - лютого 2012 ці підприємства отримали майже 1 млрд грн. збитків.

Крім того, триває затоварення складів вугільних підприємств. У лютому 2012 року залишки вугілля зросли на 730 тис. т, досягнувши рекордних 3,814 млн т. «Щодо низки підприємств запаси вугілля на складах перевищили всі допустимі рамки і призвели до зупинки виробництва», - наголошується в листі.

Нагадаємо, що за даними Незалежної галузевої профспілки енергетиків України (НПЕУ), на 1 березня сукупний борг споживачів перед обленерго становить 12,6 мільярда гривень. При цьому борг підприємств ЖКГ складає 5,6 мільярда гривень, з яких 4,1 мільярда сформовані водоканалами. Промисловість заборгувала 3,6 мільярда гривень, населення - 3,2 мільярда гривень.

В НПЕУ вважають, що несплата за спожиту електроенергію тягне за собою накопичення заборгованості у ланцюжку виробництва електроенергії. Якщо недоотримують обленерго - недоотримує генерація - недоотримують вугільники - формується колапс в галузі, оскільки ніхто не може працювати безкоштовно.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі