Серед валютних спекулянтів виявився заступник глави АУБ

11 вересня 2012 в 15:04
У НБУ, там вирішили покарати тих учасників ринку, які 5 вересня виставляли максимальні котирування на продаж готівкового долара. Один з банків - «Регіонбанк» - належить заступнику голови ради Асоціації українських банків Анатолію Волоку.
dollar_krizis.jpg
great-dream.org

Серед банків, які були покарані НБУ за спекуляції на валютному ринку, що призвели до короткострокової девальвації гривні 4 вересня, є і банк, що належить Анатолію Волоку - заступникові голови ради Асоціації українських банків (АУБ) Олександра Сугоняка. Про це повідомило видання Forbes.ua.

Волочу належить «Регіонбанк», що займає 148-е місце в рейтингу за розміром активів і має лише 18 відділень - все в Харківській області.

Як відомо, коли 4 вересня курс національної валюти на міжбанку впав до 8,20 грн/долар, голова НБУ Сергій Арбузов пообіцяв покарати винуватців девальвації.

Як розповіло виданню джерело в НБУ, там вирішили покарати тих учасників ринку, які 5 вересня виставляли максимальні котирування на продаж готівкового долара. У цей день курс в касах деяких банків досягав 8,29 - 8,30 грн/долар.

Банкам, які продавали долари за найвищим курсом, у вигляді попередження регулятор перекрив доступ до міжбанківського валютного ринку.

Як пише Forbes.ua, в п'ятірку «щасливчиків» увійшли банк «Креді Агріколь» (Credit Agricole), Platinum Bank, банк «Національні інвестиції», банк «Преміум» і банк «Регіонбанк».

Видання нагадує, що раніше про те, що стрибок курсу на міжбанку спровокували спекулянти, заявляв і президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

«Події, які стались 4 вересня 2012 року, дуже схожі на сплановані дії валютних спекулянтів, які таким чином вирішили добре нажитися на населенні. Дуже дивно було читати в ЗМІ, що зі слів одного з валютних брокерів, на міжбанківському ринку закінчилася валюта у вівторок. Бо незрозуміло, як цей брокер міг таке побачити, оскільки валютні операції в Україні вже давно здійснюються тільки через спеціальну електронну систему, доступ до якої має тільки НБУ, але ніяк не один з брокерів одного з банків. Швидше за все, цей валютний брокер і був одним з чотирьох учасників спекулятивної атаки», - пояснює він.

За словами експерта, у результаті цілеспрямованих дій спекулянтів на міжбанківських торгах були помітні ігри між чотирма досить-відомими банками на валютному ринку.

«Три банки регулярно продавали валюту одному з банків, а той постійно купував валюту і підвищував курс, при цьому угоди були мінімальні», - нагадав Олександр Охріменко.

Читайте також:

НБУ покарав п'ять банків за валютні спекуляції з курсом

Азаров без черги купив долари і зрозумів, що ніякої паніки через зростання курсу немає

Банкір: Населення купує долари, тому що не довіряє уряду

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...