Топ Новини

Серед переможців торгів у ProZorro переважають компанії з сумнівною репутацією – економіст

11 грудня 2016 в 11:36

Заощадивши на держзакупівлях, країна нерідко втрачає "відкат" у вигляді податкових надходжень до бюджету.

Система электронных госзакупок Prozorro
Умови допуску до торгів в ProZorro слід посилити
Переможцями в торгах системи ProZorro, створеної для економії державних коштів при держзакупівлях, регулярно стають підприємства з сумнівною репутацією, що ухиляються від сплати податків, фізичні особи-підприємці, а також фірми, створені спеціально для участі в конкретних торгах.

Про це у своїй статті для DT.UA пише економіст Юрій Зіньков. За його словами, віддаючи державні замовлення в руки подібних підприємств, країна позбавляється "відкату" у вигляді справно сплачених податків.

Як зазначає автор, торги на ProZorro нерідко виграють фірми, відомі у своїх галузях, як ті, що заощаджують на податках за рахунок обготівковування та недоплачують одночасно податок на прибуток, ПДВ, податок на прибуток, ЄСВ та військовий збір.Успішно беруть участь у державних торгах також підприємства, що мають зв'язок з ОРДЛО або російським капіталом.

"Помітні й фірми, які походять від загадковим чином збережених підприємств із Країни дурнів, що виникла на Сході України зусиллями їхніх російських братів по розуму. Ці батьківські фірми використовуються як сміттєві, через які гроші транзитом зливаються в контори для обготівковування", – йдеться в статті.

За словами експерта, у торгах з великим держзакупівель також можна знайти фірми, створені спеціально під тендер, що пропонують свої товари та послуги явно нижче собівартості. У свою чергу, фізичні особи-підприємці, які йдуть на торги, найчастіше оформлені на своїх співробітників відомими компаніями заради згаданої вище мети заощадити на податках.

На думку Зінькова, виправити становище можна за допомогою двох заходів: допуску до торгів лише тих компаній, які готові оприлюднити своє податкове навантаження, а також заборони до участі в торгах для фірм, які при одних і тих же власниках контрольного пакету акцій існують менше п'яти років. Корисно було б також обмежити закупівлю товарів російського походження за державні кошти.

Читайте також: Систему держзакупівель ProZorro намагаються вирішити через суд - МЕРТ

Нагадаємо, з першого серпня публічні закупівлі через систему ProZorro стали обов'язковими до використання по всій Україні. У МЕРТ, при цьому, наголосили, що використання ProZorro для закупівель вартістю до 200 тис. грн на товари і послуги і до 1,5 млн грн на роботи (допороговий рівень) є добровільним, але дуже бажаним.

Детальніше про недоліки в роботі системи ProZorro читайте в статті Юрія Зінькова "Трієчники, або Про користь нудних знань" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...