Серед переможців торгів у ProZorro переважають компанії з сумнівною репутацією – економіст

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Серед переможців торгів у ProZorro переважають компанії з сумнівною репутацією – економіст Умови допуску до торгів в ProZorro слід посилити
Заощадивши на держзакупівлях, країна нерідко втрачає "відкат" у вигляді податкових надходжень до бюджету.

Переможцями в торгах системи ProZorro, створеної для економії державних коштів при держзакупівлях, регулярно стають підприємства з сумнівною репутацією, що ухиляються від сплати податків, фізичні особи-підприємці, а також фірми, створені спеціально для участі в конкретних торгах.

Про це у своїй статті для DT.UA пише економіст Юрій Зіньков. За його словами, віддаючи державні замовлення в руки подібних підприємств, країна позбавляється "відкату" у вигляді справно сплачених податків.

Як зазначає автор, торги на ProZorro нерідко виграють фірми, відомі у своїх галузях, як ті, що заощаджують на податках за рахунок обготівковування та недоплачують одночасно податок на прибуток, ПДВ, податок на прибуток, ЄСВ та військовий збір.Успішно беруть участь у державних торгах також підприємства, що мають зв'язок з ОРДЛО або російським капіталом.

"Помітні й фірми, які походять від загадковим чином збережених підприємств із Країни дурнів, що виникла на Сході України зусиллями їхніх російських братів по розуму. Ці батьківські фірми використовуються як сміттєві, через які гроші транзитом зливаються в контори для обготівковування", – йдеться в статті.

За словами експерта, у торгах з великим держзакупівель також можна знайти фірми, створені спеціально під тендер, що пропонують свої товари та послуги явно нижче собівартості. У свою чергу, фізичні особи-підприємці, які йдуть на торги, найчастіше оформлені на своїх співробітників відомими компаніями заради згаданої вище мети заощадити на податках.

На думку Зінькова, виправити становище можна за допомогою двох заходів: допуску до торгів лише тих компаній, які готові оприлюднити своє податкове навантаження, а також заборони до участі в торгах для фірм, які при одних і тих же власниках контрольного пакету акцій існують менше п'яти років. Корисно було б також обмежити закупівлю товарів російського походження за державні кошти.

Читайте також: Претендент на посаду держсекретаря МОЗ замішана в корупційних закупівлі інсуліну – ЗМІ

Нагадаємо, з першого серпня публічні закупівлі через систему ProZorro стали обов'язковими до використання по всій Україні. У МЕРТ, при цьому, наголосили, що використання ProZorro для закупівель вартістю до 200 тис. грн на товари і послуги і до 1,5 млн грн на роботи (допороговий рівень) є добровільним, але дуже бажаним.

Детальніше про недоліки в роботі системи ProZorro читайте в статті Юрія Зінькова "Трієчники, або Про користь нудних знань" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі