Топ Новини

СБУ викрила мережу незаконних обмінників в Дніпропетровську: вилучено мільйони

23 лютого 2016 в 17:31

Під час обшуків вилучено 3,4 млн гривень, $ 150 тис., € 83 тис. та понад 1,3 кг золота. Бюджет не отримав жодної копійки від проведених валютообмінних операцій.

Служба безпеки України в Дніпропетровську викрила мережу пунктів обміну валют, яка незаконно діяла під брендом відомої фінансової установи. Валютообмінні операції в них проводилися в порушення законодавства - зловмисники не сплачували до держбюджету обов'язкових платежів.

Під час обшуків, за даними СБУ, вилучено $ 150 тис., € 83 тис., 3,4 млн гривень, 800 тис. російських рублів, понад 1,3 кг золота, "чорну бухгалтерію", комп'ютерну техніку і засоби відеофіксації.

СБУ встановлює всіх причетних до протиправної діяльності.

123
sbu.gov.ua
123
sbu.gov.ua

 

Останнім часом українці стали частіше користуватися послугами дрібних "обмінників", які, часто, виявляються нелегальними. Ще два роки тому, у 2013-му, до значної девальвації гривні і відродження "чорного ринку" через запроваджені Нацбанком адмінобмеження, обсяги валютообмінних операцій через банківські пункти обміну валют були в рази більшими.

Читайте також: Російські обмінники почали закуповувати п'ятизначні табло валют - ЗМІ

Нацбанк продовжує взятий раніше курс на встановлення більш жорстких правил роботи для небанківських пунктів обміну валют та їх поступову легалізацію. Одне з останніх нововведень - НБУ зобов'язав обмінники звітувати про касові обороти за день. Зокрема, регулятор хоче знати, скільки і яких засобів є в касі обмінника. Також планується створення реєстру легальних пунктів обміну валют.

Відзначимо, що Нацбанк постійно підкреслює, що може контролювати тільки легальні обмінники, а припинення діяльності нелегальних - це турбота і прерогатива виключно правоохоронних органів, таких, як СБУ і поліція.

Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...