СБ знизив прогноз зростання світової економіки

18 січня 2012 в 07:52
Світовий банк знизив у середу прогноз зростання світової економіки у 2012 році до 2,5% - у порівнянні з 3,6%, що очікувалися експертами банку влітку 2011 року, вказавши на високі ризики для світової економіки у зв'язку з рецесією в єврозоні.

Відповідно до останнього звіту Global Economic Prospects, ВВП єврозони скоротиться цього року на 0,3%.

Країни, що розвиваються, у цій ситуації повинні бути готовими до ризиків уповільнення економічного зростання, йдеться у доповіді.

Світовий банк в цілому знизив прогноз економічного зростання на 2012 рік для країн, що розвиваються, до 5,4% - проти попередніх 6,2%.

Уповільнення економічного зростання вже проявляється в послабленні світової торгівлі та зниженні цін на сировинні товари, відзначають експерти.

У 2011 році світовий експорт товарів і послуг збільшився, за оцінками, на 6,6% (зниження у порівнянні зі зростанням на 12,4% у 2010 році), а у 2012 році прогнозується його зростання лише на 4,7%.

Світові ціни на енергоресурси, метали і мінеральну сировину, сільськогосподарську продукцію вже знизилися на 10%, 25% і 19% відповідно у порівнянні з останніми максимальними значеннями 2011 року.

"Ескалація кризи не помилує нікого. Зниження темпів економічного зростання і в розвинених, і у країнах, що розвиваються, може стати таким самим, або навіть більшим, ніж у 2008-2009 роках", - вважає менеджер Світового банку з досліджень глобальної макроекономіки і провідний автор доповіді Ендрю Бернс.

"Поки ще є час, країнам, що розвиваються, необхідно оцінити свої вразливі місця і підготуватися до нових шоків", - заявив головний економіст Світового банку Джастін Йіфу Лін.

Щоб підготуватися до цієї можливості, країни, що розвиваються, повинні заздалегідь профінансувати дефіцити своїх бюджетів, визначити пріоритети витрат на системи соціального захисту та провести стрес-тестування національних банків, вважають у СБ.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...