Санкції та падіння цін на нафту втопили Росію в боргах і позбавили майбутнього

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Санкції та падіння цін на нафту втопили Росію в боргах і позбавили майбутнього Санкції Заходу затягнули зашморг на шиї Кремля. © joinfo.ua
На часі прямі та опосередковані втрати російської економіки обчислюються 12-значними цифрами.

Зниження попиту і зниження ціни на нафту для сировинно-орієнтованої доларової економіки Росії - серйозна загроза навіть без будьз-яких санкцій. Однак при їх наявності загроза зростає до неймовірних масштабів.

Як пише у своїй статті "Санкційна зашморг для Кремля" Олександр Хара, на даний момент проти Росії в цілому санкції та обмеження різних форм ввела 41 країна.

Крім усього іншого, у вкрай скрутне становище потрапив російський банківський сектор, про що, зокрема, свідчить визнання його міжнародним рейтинговим агентством S&P найуразливішим серед семи банківських систем найбільших ринків, що розвиваються.

Оцінивши зростання ризиків, вже пішли з російського ринку такі міжнародні фінансові монстри, як американські Citigroup, Jpmorgan Chase, Morgan Stanley і японська Sumitomo Mitsui Banking Corporation.

Як йдеться в статті, запаси золотовалютних резервів (ЗВР за станом на початок грудня складають 418 млрд дол. - ZN.UA) нібито не дають Росії приводів хвилюватися, однак експерти б'ють на сполох, оскільки всіх запасів явно не вистачить розрахуватися з усіма боргами, сума яких весь час зростає. Крім того, на даний момент втрати російської економіки обчислюються 12-значними цифрами.

Але як зазначає автор статті, побоювання експертів стають зрозумілими, оскільки при збереженні нинішньої негативної тенденції розмивання резервів, їхній розмір зменшиться настільки, що буде покривати тільки три місяці імпорту країни, викликавши паніку і масовий вивід інвесторами своїх активів.

"І це не згущення фарб, якщо подивитися на вихід іноземного капіталу (за дев'ять місяців сума становить 85,2 млрд дол. і до кінця року може досягти 120 млрд дол.) і масовий перехід росіянами на валютну готівку. Згортання інвестицій і відтік капіталу послужили причиною втрати третини сумарної капіталізації російського ринку акцій", - йдеться в статті.

Водночас, за підрахунками МВФ, зниження ціни на нафту на 10 дол. викликає збільшення дефіциту державного сектора РФ на 1% ВВП. Але якщо враховувати те, що ціновим дном в наступному році буде показник у 60 дол., для Росії це стане значним викликом Росії і наочно покаже стратегічні прорахунки Кремля.

Крім того очікується, що в першому кварталі 2015 року інфляція зросте до 9,5%. Погіршення економічної ситуації відбилося і в досягненні річного рекорду по безробіттю. Тільки за вересень-жовтень роботу втратили 151 тис. осіб.

Однак, як йдеться в статті, в Кремлі не бачать або не хочуть розуміти, що надмірні амбіції призводять до перенапруження і без того слабкого економічного організму країни. І незважаючи на всі негаразди в економіці, Путін може посилити агресію проти України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі