S&P: До 2050 року рейтинг більшості країн може стати спекулятивним

20 березня 2013 в 15:10

До 2050 року понад 60% країн можуть мати рейтинги не вище спекулятивного рівня. Подібний сценарій найбільш вірогідний для розвинених країн і країн Східної Європи.

Програми економії, які дозволили низці країн знизити бюджетний дефіцит, не дозволять їм уникнути перегляду кредитних рейтингів у бік пониження, сказано в дослідженні міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor's.

До 2050 року, на думку аналітиків, більше 60% країн можуть мати рейтинги не вище спекулятивного рівня. Подібний сценарій найбільш вірогідний для розвинених країн і країн, що розвиваються, зі Східної Європи.

Крім того, суверенний рейтинг буде знижений до спекулятивного рівня вже до 2040 року, якщо влада країни буде продовжувати нинішній фінансово-економічний курс. Більше того, даний рейтинг протримається мінімум до 2050 року через те, що співвідношення боргу до ВВП складе 366%.

Великобританія ризикує опинитися у подібній ситуації - співвідношення її боргу до ВВП до 2040 року досягне 302%. Однак Франція має ще більші шанси отримати спекулятивний рейтинг.

Німеччина виявиться найбільш стійкою до перегляду рейтингів: у разі збереження поточної політики рейтинг країни впаде до італійського рівня BBB при показнику держборгу до ВВП у 195%. З усіх країн, розглянутих дослідниками, до 2050 року зможе зберегти свій інвестиційний кредитний статус тільки Швейцарія.

Настільки похмурі перспективи експерти Standard & Рoor's пояснюють планами країн наростити обсяг соціальних зобов'язань, що на тлі повільних темпів зростання економіки стимулює зростання бюджетного дефіциту і державного боргу.

Зазначимо, в даний час для класифікації облігацій використовуються загальні категорії: облігації інвестиційного рівня і облігації спекулятивного рівня. Зазвичай облігації інвестиційного рівня - це облігації, віднесені до однієї з чотирьох вищих розрядів рейтингу (від ААА до ВВВ у S&P і від Ааа до Ваа у Moody,s). Навпаки, спекулятивні облігації - облігації, які за рейтингом віднесені до одного з нижніх розрядів (ВВ і нижче у S&P і Ва і нижче в Moody's).

Читайте також:

Кредитний рейтинг Великобританії знизився вперше з 1978 року

Агентство S&P попередило про загрозу дефолту Кіпру

США вимагають в суді від агентства S&P 5 млрд доларів за кризу

S&P не вірить у "газову незалежність@ України від Росії

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...