Румунія відкрила родовище газу на відчуженій в України території

22 лютого 2012 в 15:17
Розробка родовища ведеться на території, яку було відчужено в України при міжнародному арбітражі по лінії державного кордону на південний схід від острова Зміїний.
burovaya_platforma_vyshka_vishka_big_shelf_naftogazcom.jpg
naftogaz.com

Компанії ExxonMobil і OMV Petrom оголосили у середу, 22 лютого, про відкриття родовища газу об'ємом від 42 до 84 млрд кубометрів у румунській частині чорноморського континентального шельфу. Румунське агентство «Медіафакс», яке повідомило про це, зазначає, що це дозволить більш ніж на три роки забезпечити внутрішні потреби Румунії.

Родовище відкрито на глибині близько 3 тис. метрів під час буріння свердловини Доміно-1, яка знаходиться у 170 км від румунського берега. Розробка родовища ведеться на території, яку було відчужено в України при міжнародному арбітражі по лінії державного кордону на південний схід від острова Зміїний.

Напередодні президент Румунії Траян Бесеску закликав керівництво ExxonMobil і Petrom прискорити розвідування газу на шельфі Чорного моря, щоб знизити залежність від постачань «Газпрому».

«Ми намагаємося пережити дуже холодну зиму за рахунок газу з Росії, але сподіваюся, що ми надалі знайдемо інше рішення», - сказав Бесеску. За даними міністерства економіки, через сильні морози споживання газу в Румунії, яка імпортує з РФ п'яту частину від загального обсягу «блакитного палива», зросло на 20% і склало 70 млн кубометрів на день.

Читайте також

Румунія почала бурити шельф Чорного моря. «Вишку» взяла в оренду


Нафта і газ Чорного моря: що «втратила» Україна?

Володимир Василенко: «У дипломатії і міжнародному праві не можна оперувати категоріями «перемог» і
«поразок»

Українська політика національної безпеки України: актуальні виклики - адекватні відповіді

Україна-Румунія: підводне каміння у дунайських хвилях

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...