Топ Новини

Румунія почала бурити шельф Чорного моря. «Вишку» взяла в оренду

10 січня 2012 в 15:03
Американська Exxon і румунська Petrom розпочали сьогодні буріння першої глибоководної свердловини на румунському родовищі «Доміно-1» у Чорному морі, повідомила прес-служба Petrom.
Deepwater_Champion.jpg
cargolaw.com

Родовище «Доміно-1» розташоване у Чорному морі у 170 кілометрах від узбережжя на глибині у тисячу метрів. Передбачається, що розвідка триватиме 90 днів. До буріння залучено установку Deepwater Champion, що належить компанії Transocean.

У 2008 році Exxon і Petrom підписали угоду, за якою 50 відсотків видобутих нафти і газу блоку родовищ «Нептун», де розташовано «Доміно-1», буде належати американській компанії. Площа блоку - 10 000 квадратних кілометрів. Глибина варіюється в межах 50-1700 метрів.

За підрахунками фахівців американської компанії, інвестиції у розвідку складуть декілька сотень мільйонів доларів.

51% акцій компанії Petrom належить австрійському концерну OMV. Прибуток компанії в 2010 році склав 700 млн євро.

ZN.UA Згідно з технічними даними, Deepwater Champion може бурити на глибині 3600 м, глибина буріння - 12 000 м.

Бурова установка «West Juno», яку цього року придбав український «Чорноморнафтогаз» може бурити на глибині лише 120 м (глибина буріння - 9000 м).

Раніше заступник голови НАК «Нафтогаз» Вадим Чупрун повідомляв в інтерв'ю, що вітчизняній компанії невигідно брати морську бурову установку в оренду.

«Добова оренда установки на суші, я не кажу вже про шельф, коливається від тис. до тис. Де брати такі гроші? Безумовно, для закупівлі потрібно відразу знайти значну суму, але це гарантія того, що ми будемо успішно працювати 30 і більше років», - сказав він.

Раніше ZN.UA повідомляло, що в цьому році «Чорноморнафтогаз» на тендері придбав дві морські бурові установки за ціною 0 млн кожна.

При купівлі першої бурильної установки в тендері «Чорноморнафтогазу» взяли участь тільки дві, пов'язані між собою фірми. Ціна установки (0 млн) виявилася на 0 млн вищою, ніж у виробника.

При купівлі другої бурової установки в тендері взяли участь три посередники. Під умови тендера підходило тільки дві морські установки. Ціна у виробника кожної з них становила 0 млн. Переможцем тендеру із закупівлі СПБУ для «Чорноморнафтогазу» за 0 млн стала латвійська компанія Rigas Kugu buvetava.

Після проведення першого тендера латвійські журналісти довели, що власник постачальника першої бурової установки, рижанин Ерік Ванагельс, є підставною особою, оскільки веде життя бомжа. 
 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...