Розкрито схему відходу від податків ПРИВАТу

8 жовтня 2012 в 10:04
За підсумками 2012 р., група «Приват», яка монополізувала вітчизняний ринок феросплавів, ухилилась від податків на сотні мільйонів доларів. На зовнішні ринки відвантажується товар афілійованим офшорам за заниженими цінами, а сировину завозять за вартістю, що на порядок перевищує ринкову.

Практично весь обсяг продукції, яку заводи "Привату" відправляють на експорт, іде на адресу дружніх цій групі офшорів, повідомляє «Деловая столица».

Наприклад, Нікопольський феросплавний завод постачає феросилікомарганець белізькій компанії Locken Corporation. Прописана в цій самій екзотичній країні з пільговим режимом оподаткування фірма Glowston Products закуповує аналогічний товар у Стаханівського заводу феросплавів. А Запорізький завод феросплавів відвантажує свою продукцію зареєстрованій на Британських Віргінських островах компанії Arran Continental. У цьому ж руслі працюють і вже згадані Орджонікідзевський і Марганецький гірничо-збагачувальні комбінати. Ці підприємства відвантажують свою руду двом компаніям, зареєстрованим все в тому ж далекому Белізі: Shumas Enterprises і Jarvis Trading.

Ціни, за якими зазначені офшори закуповують феросплави і марганцеву руду в Україні, вражають. Вона майже на 40% нижча за ринкову! За рахунок цього українські підприємства вже з початку року недоотримали майже 0 млн валютної виручки, яка осіла у посередників-«остров'ян». Перевірити це досить легко: за даними Держслужби статистики, середня ціна феросилікомарганцю, відвантаженого з України в усі країни, становила в цьому році 0/т. А ціна цієї ж продукції, відправленої заводами «Привату» в Білорусь, законодавство якої виключає використання офшорних посередників у подібних схемах, склала 00/т, або на 40% більше.

 Діаметрально протилежна ситуація спостерігається з постачанням марганцевої руди в Україну. Вона везеться з іноземних заводів «Привату» (в основному, в Австралії і Гані) на свої ж феросплавні підприємства. А вони платять за нього вдвічі вище за ринкову вартість. Так, у січні-червні цього року в Україну було завезено 380 тис. т руди на 0 млн (середня ціна - 6/т). Тоді як її ринкова ціна не перевищувала позначку в 0/т. Відповідно, таким нехитрим чином з бюджету феросплавщиків було «вимито» з початку року ще майже 0 млн.

Таким чином, «Приват» залишає свої підприємства в Україні на голодному пайку, не вкладаючи гроші в їхню модернізацію. І щоб утримати їх на плаву, група Ігоря Коломойського не придумала кращого виходу, ніж шантажувати владу, прагнучи за рахунок державних дотацій, які можуть вимірюватися сотнями мільйонів гривень, поліпшити власне становище.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...