Розенко виключив проведення пенсійної реформи найближчим часом

12 лютого 2016 в 02:20

МВФ рекомендує Мінсоцполітики доопрацювати проект закону.

пенсия
МВФ рекомендує Україні підвищити пенсійний вік
Наталія Шевченко, DT.UA

Проведення пенсійної реформи в Україні відкладається. Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомив міністр соціальної політики Павло Розенко.

За словами міністра, у Міжнародному валютному фонді вважають, що урядовий проект потребує доопрацювання. Більш того, на думку фахівців МВФ, реалізація проекту має супроводжуватися глибоким реформуванням солідарної пенсійної системи. Що, як підкреслив Розенко, неможливо без підвищення пенсійного віку.

Міністр упевнений, що політичні та соціальні наслідки даного кроку переважують його економічний ефект.

"Я категорично проти підвищення пенсійного віку на даному етапі розвитку суспільства. Поки ми не зробили реальних кроків по продовженню і підвищення тривалості ефективної життя в Україні, питання підвищення пенсійного віку неактуальне. По-друге, цей крок не дає жодного позитивного результату для пенсійної системи, в тому числі, солідарної. Економія мізерна, а політики навколо цих питань багато", − заявив глава Мінсоцполітики.

Нагадаємо, дефіцит Пенсійного фонду в 2016 році перевищив 100 мільярдів гривень.

Читайте також: У 2016 році пенсії в Україні будуть підвищувати двічі

Раніше глава Мінсоцполітики Павло Розенко спрогнозував зниження надходжень в Пенсійний фонд у 2016 році на 110 млрд грн.

Проблема дефіциту Пенсійного фонду є однією з системних проблем українського бюджету.

24 грудня Верховна Рада за пропозицією уряду перенаправила 14 млрд грн, відведених на субвенції місцевим бюджетам і обслуговування державного боргу, на покриття дефіциту Пенсійного фонду України на початку 2016 року. Зниження надходжень до ПФ було викликано необхідністю повернення наданих йому протягом року позик, а також внаслідок зменшення до 22% ставки єдиного соціального внеску.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...