Топ Новини

Російському бізнесу в Україні заважають конфлікти з силовиками і податковою, - посольство РФ

30 квітня 2012 в 22:53
У ряду російських компаній, що працюють в Україні, є претензії щодо повернення податку на додану вартість, авансових зборів податку на прибуток, завищення митницею вартості ввезених товарів.
ukraine_russian.jpg
nnm.ru

Умови роботи російських компаній і банків в Україні не можна назвати легкими. Крім цілком природних корпоративних спорів, росіянам часто доводиться конфліктувати з силовими і фіскальними структурами української держави, від яких бізнес чекає підтримки і захисту.

Про це в коментарі виданню ZN.UA повідомив радник, керівник групи економічної політики Посольства Росії в Україні Олексій Урін.

Урін зазначив, що російський бізнес вкладає дуже значні кошти в українську економіку і, створюючи робочі місця і сплачуючи податки в бюджет країни, зацікавлений у надійному захисті своїх інвестицій.

Однак, за його словами, у ряду компаній є претензії щодо повернення податку на додану вартість, авансових зборів податку на прибуток, завищення митницею вартості ввезених товарів.

«Окрема проблема - рішення судів, які часто відмовляють російським кредитним установам у задоволенні їх законних претензій і стають на бік несумлінних боржників. Поширена практика судового схвалення неповернення кредитів банкам з російським капіталом, що, звичайно, ускладнює кредитування українських компаній. Через високі банківські ризики чесні підприємці не можуть розраховувати на дешевий кредит, а це б'є по економіці в цілому», - вважає Урін.

Радник нагадав про конфлікти навколо «Укртатнафти», російські акціонери якої в 2007 році були позбавлені частки в цьому підприємстві, і навколо Запорізького алюмінієвого комбінату (ЗАлК), контрольний пакет якого за рішенням суду російський «Русал» зобов'язаний повернути Україні.

«Такі конфлікти не йдуть на користь інвестиційному і політичному іміджу України. Упевнений, що і російський, і український бізнес, наші держави в цілому зацікавлені в мирному, позасудовому вирішенні виникаючих протиріч», - зазначив дипломат.

Читайте також:

Українську митницю звинуватили в упередженості: не раді китайцям і їх товарах

Суд відібрав Запорізький алюмінієвий комбінат у Дерипаски

Західні інвестори не хочуть вести бізнес в Україні через неповернення ПДВ і податківців-рейдерів

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...