Топ Новини

Російський "Газпром" і азербайджанська SOCAR поборються за грецькі газові активи

12 квітня 2012 в 08:58
На купівлю грецьких газових компаній, що належать державі, націлилися 17 компаній з 12 країн, серед яких Росія і Азербайджан, а також Іспанія, Італія, Чехія, Китай, Нідерланди та Алжир.
greece_flag.jpg
Dimacius, flickr.com

У Міністерстві охорони навколишнього середовища, енергетики та кліматичних змін Греції, а також в Грецькому агентстві з приватизації повідомили про завершення процесу подачі заявок на приватизацію газових активів країни - компанії Depa та оператора газотранспортної системи країни Desfa (Hellenic Gas Transmission System Operator SA), які входять в єдиний холдинг.

Загалом, згідно з даними відомства, претендентами на приватизацію є 17 компаній з 12 держав.

Зокрема, заявку на участь у приватизації грецької газової компанії Depa подала державна нафтова компанія Азербайджану (SOCAR), а також російський газовий монополіст ВАТ "Газпром" і ще три компанії з РФ (інвестиційний фонд «Енергія», група «Синтез» і підконтрольна їй компанія «Негуснефть»). Ще 2 - з Іспанії (Gaz Natural і Enagas), 3 - з Італії (Edison, ENI і AEM), а також компанії CEZ (Чехія), ENN (Китай), Mitsui (Японія), M & M (Греція), Israel Corp. (Ізраїль), Vopak (Нідерланди) і Sonatrach (Алжир), передає 1news.az.

Греція запропонувала купити у неї казино, порти, Олімпійський комплекс і навіть дороги

Як повідомлялося раніше, Греція вирішила приватизувати компанію-постачальника газу Depa (Public Gas Corporation SA) і газотранспортну компанію Desfa.

Претендентам пропонується два варіанти: або купівля 100% акцій Depa разом з 66% Desfa, або - тільки акції Depa (в цьому випадку 66% Desfa можуть бути виставлені на приватизаційний тендер окремо).

DEPA займається оптовими закупівлями, торгівлею та постачанням природного газу промисловим споживачам і домогосподарствам у Греції. Уряду Греції належить 65% акцій компанії, 35% знаходяться у власності у місцевої нафтопереробної компанії Hellenic Petroleum S. A.

Як відомо, DEPA бере участь у ряді міжнародних проектів, таких як газопровід Греція-Італія (IGI), газопровід Греція-Болгарія (IGB) і міжнародний російський проект "Південний потік". У 2011 р. "Газпром" здійснив постачання до Греції 2,9 млрд куб. м газу.

Як відомо, грецька компанія Desfa допомагає "Газпрому" будувати газопровід "Південний потік", за яким газ буде постачатися в обхід України. Україна поскаржилася в Енергетичне співтовариство на країн-учасниць ЄС за їхнє сприяння в просуванні "Південного потоку".

Читайте також:

Путін пропонує Європі створити «єдиний енергокомплекс». Без України

Москва: Незабаром значення України для експорту російського газу дорівнюватиме нулю

Україна докоряє ЄС за мовчазну позицію щодо будівництва Росією «Південного потоку»

В ЄС запевнили Україну, що «Південний потік» лобіювати не мають наміру

Після дозволу будувати «Південний потік» Туреччина отримала від РФ знижку на газ

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...