Росіяни купили "Київобленерго" і "Рівнеобленерго" за 113 млн доларів

27 лютого 2013 в 19:51

Американська AES Corporation продала контрольні пакети енергопостачальних компаній Київської та Сумської областей.

Энергетика
Коммерсантъ-Украина

Американська AES Corporation продала 89,1% акцій енергопостачальної компанії ПАТ "AES Київобленерго" і 84,6% "AES Рівнеобленерго" компанії VS Energy International, підконтрольній російським бізнесменам.

Сума угоди склала 113 млн доларів, повідомляється в звіті, оприлюдненому AES Corporation.

Балансова вартість активів обох енергопостачальних компаній, станом на кінець 2012 року, становила 131 млн доларів.

"Компанія планує визнати збиток від зниження вартості активів в діапазоні від 20 до 26 млн доларів, з вирахуванням витрат на транзакцію", - зазначено у звіті.

Угоду укладено на початку 2013 року, закрити її планується в другому кварталі поточного року, після схвалення з боку антимонопольних органів.

Нагадаємо, корпорація AES оголосила про продаж своїх українських активів на початку лютого. Керівництво компанії пояснило своє рішення піти з українського ринку відсутністю перспектив для розвитку.

Відомо про цей крок було зроблено після того, як прем'єр Микола Азаров в кінці 2012 року публічно висловив невдоволення американськими власниками "Київобленерго": розкритикував їх за "неприпустиму байдужість до людей" і попередив, що "уряд миритися з цим не буде і подібного не потерпить", а тому буде задіяно "всі правові механізми впливу".

Тоді ж стало відомо, що американці ведуть переговори про продаж акцій "Київобленерго" і "Рівнеобленерго" з VS Energy International.

VS Energy вважається підконтрольна депутатові російської держдуми Олександра Бабакова, а також підприємцям Євгену Гінеру і Михайлу Спектору.

В Україні VS Energy вже управляє шістьма енергопостачальними підприємствами: "Житомиробленерго", "Кіровоградобленерго", "Одесаобленерго", "Севастопольенерго", "Херсонобленерго" і "Чернівціобленерго".

"Київобленерго" обслуговує 881 тис. споживачів у Київській області, "Рівнеобленерго" - 412 тис. споживачів у Рівненській області.

Читайте також:

Кабмін дозволив приватизацію шести обленерго

Азаров роз'яснив американським власникам "Київобленерго", що таке власність в Україні

Фонд держмайна має намір в 2013 році продати "Центренерго" і "Донбасенерго" за 2-2,5 мільярда

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • михай ло 27 февраля, 22:31 В сучасному світі вже не обов"язково завойовувати арміями -достатньо завойовникові мати дуже багато фонтануючих грошей та продажну владу над об"єктом купівлі, і тоді... купити можна навіть країну, бо обленерго - стратегічні об"єкти, які на все життя тут впливають і достатньо їх одночасно зарегулювати, щоб країна відчула "хто в цьому домі хазяїн, а хто раб". Догосподарювались... Є анекдот про якусь сільську сімью на міському базарі, він закінчується крилатими словами: "...кінчай, батьку, торгувати, бо нічим здачу вже давати!". От такі нажаль сумні думки про владу навіяла ця новина. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...