Росія згодна мирно вирішувати торговельні суперечки між Україною та Митним союзом

18 квітня 2012 в 19:20
Українська сторона запропонувала будувати двосторонні відносини на основі норм і правил СОТ, що дозволить гармонізувати співробітництво в економічній сфері.

Російська Федерація (РФ) підтримала ініціативу української сторони про створення спеціальної комісії з досудового врегулювання спорів, що можливо виникнуть у рамках торгово-економічних відносин між Україною та Євразійською економічною комісією.

Як повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку України в середу, 18 квітня, про це йшлося під час зустрічі українського міністра Петра Порошенка з міністром з питань торгівлі ЄврАзЕС Андрієм Слєпньовим.

Нагадаємо, що Євразійська економічна комісія (ЄЕК) повинна замінити комісію Митного союзу (МС), яка 1 липня 2012 припинить свою діяльність.

Український бізнес очікує нових торгових воєн з Росією

Зокрема в ході зустрічі Порошенко відзначив позитивні зрушення в частині врегулювання технічних норм у сфері торгівлі і запропонував для налагодження конструктивного співробітництва провести інвентаризацію існуючих торгово-економічних бар'єрів, що існують у відносинах між Україною та країнами-членами Митного союзу (МС).

Порошенко також висловив переконання, що вступ Росії до Світової організації торгівлі (СОТ) в кінці літа дозволить ефективно вирішувати актуальні питання як на рівні двостороннього співробітництва, так і в багатосторонньому форматі. З огляду на це, українська сторона запропонувала будувати двосторонні відносини на основі норм і правил СОТ, що дозволить гармонізувати співробітництво в економічній сфері.

Порошенко знайшов механізм, що виключає «торгові війни» з Митним союзом

У рамках зустрічі Андрій Слєпнєв запевнив Порошенка в тому, що в 2012 році під час головування Російської Федерації в Азіатсько-Тихоокеанському економічному співробітництві (АТЕС), Україна отримає підтримку і сприяння російської сторони в питанні доступу українських товарів на ринки країн Тихоокеанського регіону, які швидко розвиваються .

Порошенко підкреслив, що ефективне економічне співробітництво між державами зміцнить стратегічне партнерство і дозволить збільшити товарообіг.

Нагадаємо, що з початку 2012 року між Україною і країнами Митного союзу виникало кілька торгових суперечок. З лютого триває так звана "сирна суперечка" між Росією і Україною. Крім того, Україна з 1 березня тимчасово призупинила ввезення на свою територію з Білорусі тварин, а також м'ясо-молочної продукції.

Москва запрошує Київ до Митного союзу і Євразійський союз, обіцяючи після вступу внутрішньоросійські ціни на енергоносії. Однак Київ пропонує співпрацю з МС у форматі три плюс один. За словами президента України Віктора Януковича, можливість вступу Києва в МС буде залежати від результатів його роботи.

Читайте також:

Диктувати умови в Митному союзі буде Росія

«Сирна війна» Росії з Україною фактично завершилася

Україна затвердила новий порядок ведення "торгових воєн"

Україні загрожує нова "торгова війна". Цього разу - цукрова, з Митним союзом


Україна не має наміру вводити зустрічні санкції проти країн-членів Митного союзу

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...