Топ Новини

Росія заборонила ввезення "Бехеровки", "Абсенту" та іншого міцного алкоголю з Чехії

21 вересня 2012 в 13:59
У Росспоживнагляді бояться, що через заборону імпорту чеського алкголя в ЄС, від якого вже померли 32 людини, він може хлинути до Росії. Тому відомство дало вказівку митниці не пропускати таку продукцію на російську територію, щоб захистити громадян від небезпеки смертельного отруєння неякісним спиртом.

Російська санітарна служба (Росспоживнагляд) з 21 вересня вводить заборону на ввезення міцного алкоголю з Чехії через випадки отруєнь спиртним з метанолом.

"Митниці дано вказівку не пропускати цю продукцію до повної стабілізації ситуації", - сказав глава Росспоживнагляду, головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Оніщенко.

За його словами, заборона на ввезення алкоголю з Польщі та Словаччини поки не вводиться.

Оніщенко заявив, що заборона на ввезення міцної алкогольної продукції з Чехії вводиться у зв'язку з тим, що сама Чехія припинила постачання спиртного в ЄС через випадки отруєнь.

"Це один з вирішальних мотивів - сама Чехія ухвалила рішення про заборону відправки алкогольної продукції в Європейський Союз", - заявив Оніщенко.

"Вони введуть заборону, значить, є небезпека, що знайдуться наші так звані підприємці, які поставлять дружнє плече чеському алкогольному бізнесу і заберуть цю продукцію на Росію", - повідомив Оніщенко.

"Гіркий досвід показує, що завжди, коли в Європі щось забороняють або знімають з реалізації, тим чи іншим шляхом це опиняється у нас. Це особливості нашого бізнесу на сучасному етапі розвитку", - сказав Г.Оніщенко про причини заборони на постачання міцного алкоголю з Чехії.

Раніше Оніщенко сказав, що в п'ятницю може бути введена заборона на ввезення міцних спиртних напоїв з Польщі, Чехії та Словаччині через випадки отруєнь в цих країнах алкоголем з метанолом.

Проте пізніше у п'ятницю глава Росспоживнагляду заявив, відповідаючи на запитання про можливість заборони алкоголю з Польщі та Словаччини: "Поки підстав немає".

Раніше Оніщенко сказав, що Росспоживнагляд направив у генеральний директорат ЄС з захисту прав споживачів та охорони здоров'я запит про те, що стало причиною отруєнь, і про вжиті заходи.

Оніщенко повідомив, що через отруєння, за попередніми даними, алкоголем з метанолом, 22 людини померли в Чехії, шість - у Словаччині, ще чотири - у Польщі.

За даними сайту Росспоживнагляду, в перелік свідоцтв про державну реєстрацію, виданих на алкогольну продукцію міцністю понад 20 градусів виробництва Чеської Республіки, зокрема, входять: лікер "Трав'яний "Becherovka", настоянка гірка Absinth Boulevard (Абсент Бульвар), горілка "Празька", лікери: "Шейкер чорна кава", "Шейкер блю кюрасао" і "Шейкер червона полуниця".

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...