Росія ввела утилізаційний збір з автомобілів: для України виключень не буде

31 серпня 2012 в 10:06
Росія встановила порядок справляння утилізаційного збору з автомобілів, в якому не передбачені якісь винятки для транспортних засобів, вироблених в Україні.
avto_dengi_credit_znua.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Уряд РФ встановив порядок справляння утилізаційного збору з автомобілів, в якому не передбачені якісь винятки для транспортних засобів, вироблених в Україні. За інформацією прес-служби уряду РФ, відповідну постанову «Про утилізаційний збір стосовно колісних транспортних засобів» підписав прем'єр-міністр Росії Дмитро Медвєдєв.

Документ набирає чинності з 1 вересня. Зокрема, Медвєдєв затвердив правила справляння, обчислення та сплати утилізаційного збору щодо колісних транспортних засобів, а також повернення сплачених сум цього збору. У документі окремо прописані правила умов, при дотриманні яких утилізаційний збір не сплачується щодо колісних транспортних засобів, що ввозяться в Російську Федерацію з територій держав - членів Митного союзу і мають статус товарів Митного союзу.

Окрім цього визначені правила прийняття організаціями - виготовлювачами колісних транспортних засобів зобов'язання забезпечити подальше безпечне поводження з відходами, які утворилися в результаті втрати зазначеними транспортними засобами своїх споживчих властивостей, а також перелік видів і категорій колісних транспортних засобів, щодо яких сплачується утилізаційний збір, а також розмірів утилізаційного збору.

- Введення Росією утилізаційного збору на імпорт автомобілів не торкнеться України

Також затверджено перелік видів і категорій колісних транспортних засобів, з року випуску яких пройшло 30 і більше років, які не призначені для комерційних перевезень пасажирів і вантажів, мають оригінальний двигун, кузов і раму (за наявності), збережені або відреставровані до оригінального стану і щодо яких утилізаційний збір не сплачується; Медвєдєв доручив міністерству промисловості і торгівлі Російської Федерації забезпечити ведення реєстру організацій - виготовлювачів колісних транспортних засобів, які взяли зобов'язання забезпечити подальше безпечне поводження з відходами, які утворилися в результаті втрати зазначеними транспортними засобами своїх споживчих властивостей, які подали до 1 жовтня 2012 м. письмові заявки про прийняття на себе зазначених зобов'язань, а також включення організацій - виготовлювачів колісних транспортних засобів в реєстр з дня подачі заявок.

Справляння утилізаційного збору буде здійснювати Федеральна митна служба. Сплата утилізаційного збору здійснюється платником у російських рублях окремими розрахунковими документами за відповідним кодом бюджетної класифікації на рахунок Федерального казначейства.

Після перевірки правильності обчислення утилізаційного збору та його надходження за відповідним кодом бюджетної класифікації на рахунок Федерального казначейства митний орган проставляє в бланку паспорта транспортного засобу позначку про сплату утилізаційного збору або про підставу його несплати для подальшої видачі паспорта відповідно до законодавства Російської Федерації.

Нагадаємо, 29 серпня заступник начальника Головного управління федеральних митних доходів та тарифного регулювання ФМС Росії Рустам Хакімов не виключив, що для автомобілів з України можуть бути введені пільги при сплаті утилізаційного збору. «Постановою уряду РФ може бути введено виключення або якийсь пільговий коефіцієнт, зробивши цей збір меншим для українських транспортних засобів», - сказав він.

Раніше повідомлялося про те, що якщо з 1 вересня буде введений утилізаційний збір на імпортовані Росією з України автомобілі, Київ має намір піти на відповідний крок, і ввести аналогічний збір.

Читайте також:
 

Азаров дорікнув Росії: Що ж ви, брати наші, так з нас дерете?

Власників автомобілів обкладуть новим податком — на утилізацію

В Україні продовжують скорочуватися обсяги промислового виробництва

 

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...