Топ Новини

Росія ввела імпортні мита на українську сталь

29 червня 2011 в 09:26
З учорашнього дня, 28 червня, набула чинності постанова уряду Росії про введення терміном на три роки 26%-ного антидемпінгового мита на українські сталеві ковані валки для прокатних станів.

Російська сторона заявляє, що це відбувається відповідно до законодавства держав-членів Митного союзу. В Україні ж ці заходи сприймають як санкції за небажання приєднатися до Митного союзу.

Варто зазначити, що обмеження Росією імпорту української сталі є вже не першим подібним кроком - на сьогодні вже діє ціла низка загороджувальних заходів для українських товарів (раніше Митний союз вже підвищив мита на українські цукор, гречану крупу, картоплю, капусту, насіннєву картоплю. На черзі - українські сир і молоко).

Як відомо, комісія Митного союзу затвердила список товарів, яких торкнуться антидемпінгові та спеціальні захисні заходи, що діють у кожній із трьох країн - членів цієї організації. До нього потрапили сталеві і нержавіючі труби, скловолокно, столові прилади, машинобудівні кріплення і кріпильні вироби.

Відповідальний секретар комісії Митного союзу Сергій Глазьєв, ще на початку червня назвав обмеження українського імпорту "уніфікацією захисних заходів у зв'язку із завершенням єдиної митної території між Росією, Білоруссю та Казахстаном". При цьому С.Глазьєв не погоджується з оцінкою цих дій як санкцій щодо України: "По-перше, ніякої торгової війни немає, по-друге, немає ніяких санкцій, взагалі термін "санкції" до даного випадку не застосовний", - заявив він.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...