Топ Новини

Росія вважає, що точка неповернення у газових переговорах з Україною пройдена

22 травня 2012 в 06:34
Черговий раунд переговорів між "Газпромом" і українським Міненерго про зниження ціни газу і створення консорціуму на базі ГТС закінчився нічим. Російська сторона заявила, що їй не було зроблено нових пропозицій, а в Міненерго кажуть, що зосередяться на зниженні закупівель російського газу.
gas_gaz_gts_utg.ua_img_2671-5.JPG
прес-служби "Укртрансгаз"

Російський газовий монополіст «Газпром» вважає, що точка неповернення в газових переговорах з Україною пройдена, і має намір скоротити прокачування газу через українську територію до мінімуму. Про це «Коммерсант-Украина» повідомило джерело у монополії, коментуючи черговий раунд переговорів між "Газпромом" і українським Міненерго про зниження ціни газу і створення консорціуму на базі ГТС, що пройшов 21 травня.

Він зазначив, що переговори показали, що сторони в принципі не можуть домовитися. "Ми півтора роки товчемо воду в ступі, і ніяких зрушень немає. По суті, точка неповернення пройдена, і ми підемо своїм шляхом - будемо будувати газопровід South Stream, розширювати Nord Stream, скоротивши прокачування газу через Україну до мінімуму", - підкреслив співрозмовник видання .

Це підтверджує і джерело в українському Міненерго, яке заявляє, що Київ у свою чергу має намір до мінімуму скоротити споживання російського газу. "Ми найбільший ринок збуту російського газу у світі, та ще й купуємо його за найвищою ціною. Подивимося, як "Газпром" заговорить, коли ми відмовимося від покупки цих обсягів", - сказав він.

Джерело у Міненерго стверджує також, що головний предмет розбіжностей - оцінка вартості газотранспортної системи. Російська сторона вважає, що її ціна не перевищує ,2 млрд. Але Україна готова продати ГТС консорціуму тільки після її оцінки міжнародним аудитором - зараз цим займається Baker Tilly. Раніше система двічі оцінювалася: у 2007 році - в ,8 млрд, а в 2009 році - в ,9 млрд.

У той же час, член комітету Верховної Ради з ПЕК Олександр Гудима вважає, що переговори можуть відновитися на політичному рівні. "Росія швидше за все вимагатиме масштабних політичних поступок від України - наприклад, вступу в той же Митний союз, - каже пан Гудима. - А політична ізоляція з боку Європи стосовно української влади буде підштовхувати країни до таких домовленостей".

Нагадаємо, що за результатами зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним 15 травня, президент України Віктор Янукович заявив, що якщо Російська Федерація погодиться знизити ціну імпортованого газу, то в України вже не буде необхідності займатися диверсифікацією джерел постачання енергоносіїв. Оскільки, і Україна, і Росія зацікавлені в збільшенні обсягів продажу газу - в цьому інтереси двох країн «в якійсь точці будуть збігатися", впевнений Янукович.

Читайте також:

Азаров не бачить у Північному та Південному потоках особливої альтернативи українській ГТС

„Нафтогаз“ очікує середньорічну ціну на російський газ на рівні 0/тис. куб. м

Янукович знайшов «точку збігу» газових інтересів Росії та України

Путін не поспішає відмовлятися від можливостей України щодо транзиту газу

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...