Росія цього тижня відновить постачання українського сиру

22 травня 2012 в 04:16
У Росію надійдуть перші партії українського сиру, на які більше не діє заборона. Контроль кожної партії буде вестися доти, поки не буде спеціалізованих акредитованих лабораторій, які будуть стежити за якістю.
cheese1.jpg
allthingscheese.com

У найближчі дні в Росію мають надійти перші партії українського сиру, на який більше не діє ембарго. Про це заявив керівник Росспоживнагляду, головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Оніщенко.

«Процес пішов. У найближчі дні мають розпочатися постачання Все залежить від української сторони», - сказав він.

Минулого тижня російська санітарна служба зняла ембарго на постачання сиру з чотирьох українських підприємств - ТОВ «Гадячсир», АТ «Пирятинський сирзавод», ПП КФ «Прометей» філії «Менський» і «Дубномолоко». Зразки партій сиру з цих заводів пройшли у Росспоживнагляді лабораторний контроль.

Оніщенко заявив минулого тижня, що до цих партій є претензії щодо «жирокислотного складу», і вони надійдуть на ринок РФ "за нижньою межею допуску".

«Контроль кожної партії. Якщо ми там не знаходимо наявність рослинних олій, інші витрати технологічного процесу, то будь ласка, везіть. Але якщо ми знайдемо, принцип один - хто не сховався, я не винен», - сказав він.

За його словами, контроль кожної партії буде вестися доти, поки не буде спеціалізованих акредитованих лабораторій, які будуть стежити за якістю.

Нагадаємо, що Росія оголосила «сирну війну» на початку лютого, заборонивши імпорт сирів трьох українських виробників, а потім розширила цей список. До кінця лютого під забороною опинилася близько половина імпорту українського сиру до РФ.

Росспоживнагляд перевірив три підприємства в Україні: ТОВ «Гадячсир» (Полтавська обл.), ПП КС «Прометей» філії «Менський сир» (місто Мень, Чернігівська область) та АТ «Пирятинський сирзавод» (м. Пирятин, Полтавська область).

За підсумками перевірки ревізори знайшли «численні порушення». Однак пальмової олії, через яку і була розпочата «сирна війна», виявлено не було.

Росспоживнагляд офіційно дозволив постачання сиру з трьох українських заводів, які раніше проінспектували російські експерти, 20 квітня, - ТОВ «Гадячсир», АТ «Пирятинський сирзавод» та ПП КФ «Прометей» філії «Менський». «Для всіх одна умова - зразки продукції до нас на дослідження, і будемо вирішувати (постачання)» - заявив Оніщенко.

Читайте також:

Росія не виключає введення нової заборони на сири з України

Росія дозволила постачання сиру з чотирьох українських заводів, але «за нижньою межею допуску
"

Росія готується дати згоду на поновлення постачань сиру з України

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...