Топ Новини

Росія стала офіційним членом СОТ

22 серпня 2012 в 05:59
З 22 серпня Росія офіційно стає повноправною учасницею Світової організації торгівлі. При цьому, у торгівлі Росії зі США норми і правила СОТ не будуть діяти - до скасування американським Конгресом поправки Джексона-Веніка від 1974 року.
wto.jpg
WTO/Jay Louvion

У середу, 22 серпня, Росія офіційно стала 156-м членом Світової організації торгівлі (СОТ). Протокол про приєднання Росії до Марракешської угоди про створення СОТ був підписаний у Женеві 16 грудня 2011 року. Міністри країн-членів СОТ схвалили вступ Росії до цієї організації після 18 років перемовин.

За оцінкою російської влади, протягом трьох років можуть подешевшати риба, фрукти, овочі, горіхи з тропічних країн, шоколад, якісні вина і міцні напої, ліки, будматеріали, меблі, електроніка, одяг, взуття, косметика, парфумерія.

У той же час у торгівлі між Росією і США до скасування так званої поправки Джексона-Веніка поки не будуть діяти норми і принципи СОТ, оскільки з її нормами ця поправка, яку конгрес США так і не встиг скасувати, несумісна.

У середу набуває чинності постанова уряду Росії від 21 липня про затвердження ставок експортних мит, а 23 серпня набуде чинності новий Єдиний митний тариф Митного союзу (прописує ставки імпортних мит).

Росія з 23 серпня знизить тільки так звані «антикризові» мита, які були підвищені на деякі товари з 2009 року.

Нагадаємо. Україна стала членом СОТ 16 травня 2008 року.

Читайте також:

Україна нікому не заважає вступати до СОТ — Порошенко

Україна посіла останні місця в рейтингу найбільших країн-імпортерів та експортерів

СОТ прогнозує уповільнення зростання світової торгівлі в 2012 році

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...