Росія погодилася з участю Європи в українському газотранспортному консорціумі

18 травня 2012 в 06:27
Росія змінила свою позицію з питання створення консорціуму для управління українською газотранспортною системою. "Газпром" більше не проти залучення до участі в ньому європейських компаній. Але піти на це російська сторона готова лише за умови, що ГТС передадуть у власність консорціуму. Істотними є і розбіжності сторін з питання оцінки ГТС.
gts.jpg
ИТАР-ТАСС

Росія погодилася на створення газотранспортного консорціуму за участю України та Євросоюзу. "Ми вже зацікавлені в появі тристороннього консорціуму. Наявність тільки двох учасників - Росії та України - несе потенційні конфлікти. Потрібен арбітр", - заявив перший заступник голови комітету російської Держдуми з економічної політики, президент Російського газового товариства Валерій Язєв. Про це пише видання "Коммерсант-Украина".

Разом з тим він зазначив, що створювати потрібно консорціум, який буде не просто керувати, а володіти українською ГТС: "Треба зробити так, щоб труба залежала не від України, а від консорціуму". Джерело у "Газпромі" пояснило, що коментар Язєва відображає сьогоднішню позицію монополії. "Нас цілком влаштує, якщо третім учасником консорціуму стане європейська компанія. Ми зможемо знайти спільну мову з третім учасником консорціуму, якщо він буде керуватися економічними інтересами, а не спробує політично насолити Росії", - сказало джерело в компанії.

Нагадаємо, раніше в "Газпромі" наполягали на створенні двостороннього консорціуму. Про те, що позиція може змінитися, стало відомо після зустрічі президентів двох держав у рамках неформального саміту країн СНД 15 травня. Після розмови з російським президентом Володимиром Путіним президент Віктор Янукович заявив, що сторони прагнуть до створення консорціуму з трьома учасниками, але Україна поки чекає аудиту ГТС, який повинен завершитися в серпні цього року.

Вирішення питання на політичному рівні не означає, що процес піде гладко. "Пан Язєв не каже всього. Головний предмет суперечок на сьогодні - це російська оцінка нашої ГТС, яка в рази нижча за нашу, а також імплементація положень європейської енергохартії, до якої приєдналася Україна, і яка зобов'язує надати рівний доступ до ГТС всім учасникам ринку", - зазначило джерело в Міненерго України.

Нагадаємо, українська ГТС вже двічі оцінювалася: у 2007 році - у ,8 млрд, в 2009 році - в ,9 млрд.

Читайте також:

Азаров не бачить у Північному та Південному потоках особливої альтернативи українській ГТС


„Нафтогаз“ очікує середньорічну ціну на російський газ на рівні 0/тис. куб. м

Янукович знайшов «точку збігу» газових інтересів Росії та України

Путін не поспішає відмовлятися від можливостей України щодо транзиту газу

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...