Росія образилася на Азарова і Грищенка і призупинила домовленості щодо сиру

10 лютого 2012 в 18:27
Заяви Миколи Азарова і Костянтина Грищенка спричинили перенесення вирішення суперечки між Росією і Україною з експорту сиру.
cheese.jpg
marker.ru

 Керівник Росспоживнагляду, головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко заявив, що він вирішив призупинити виконання домовленостей з приводу рішення української "сирної проблеми", які було досягнуто в четвер на його переговорах з главою Міністерства аграрної політики України Миколою Присяжнюком.

Онищенко заявив «Інтерфаксу» в п'ятницю, 10 лютого, що таке рішення прийнято в зв'язку із заявами щодо «сирної проблеми», які в п'ятницю зробили глава Кабінету міністрів України Микола Азаров і глава українського МЗС Костянтин Грищенко.

"До отримання вичерпних пояснень цих заяв, ми повертаємо ситуацію на стан першої половини дня четверга. Тобто, ми визнаємо юридично нікчемними досягнуті домовленості до отримання вичерпних пояснень позиції виконавчої влади України", - сказав Онищенко.

"Я ознайомився з цими коментарями, зробленими на лекції студентам. Позицію зовнішньополітичного органу України, викладену майже на вуличному фольклорі, можна пояснити втомою кінця тижня і хвилюванням від заняття, не властивого настільки високій посадовій особі", - сказав Онищенко.

"Коментар керівника виконавчої влади України повністю заперечує досягнуті домовленості з міністром сільського господарства. Міністр визнав існування проблем і ми виробили комплекс заходів щодо нормалізації ситуації. Виникає питання - чи була компетенція у міністра сільського господарства Україна для проведення переговорів і ухвалення рішень? Продемонстрований плюралізм думок сам по собі є проблемою, але ми готові почекати вироблення єдиного погляду на цю позицію всередині виконавчої влади України та визначення компетенції відомства, яке буде її висловлювати. Ми навіть готові до того, що подальші переговори по постачаннях сиру буде вести міністерство культури України"- заявив Онищенко.

Нагадаємо, Азаров заявив в п'ятницю, що до українських сирів не може бути претензій. "Наші сири прекрасної якості. Там ніякого пальмового масла немає, але такі виверти є. В результаті такі бар'єри непотрібні створюються, але рано чи пізно ми домовимося, і ці бар'єри знімемо", - сказав він, виступаючи з лекцією в Латвійському університеті в п'ятницю в Ризі.

Міністр закордонних справ України Грищенко заявив, що від відсутності українського сиру в магазинах РФ програє російський споживач.
"Здивували, м'яко кажучи, заяви керівника Росспоживнагляду щодо українських сирів... Від того, що сиру буде менше в російських магазинах, навряд чи виграє російський споживач", - сказав міністр.

Як повідомлялося, Росспоживнагляд почав вилучати з обігу в Росії і призупинив ввезення в РФ сирів українських виробників ПП "Прометей" (Чернігівська область), АТ "Пирятинський сирзавод" (Полтавська область) і ТОВ "Гадячсир" (Полтавська область).

За словами глави Росспоживнагляду Онищенка, дана продукція не відповідає російським вимогам технічного регламенту на молочну продукцію та молоко.

У четвер в Москві відбулися переговори глави Росспоживнагляду і міністра аграрної політики України. Було досягнуто домовленості про те, що співробітники Росспоживнагляду будуть виїжджати до України для перевірки місцевих підприємств, що виробляють сири, які поставляються на територію РФ.

Читайте також

Пирятинський сирзавод призупинив роботу через заборону експорту в Росію

Росія заборонила сири трьох українських заводів

Росія може розширити «сирний» чорний список

Україна до кінця місяця відновить поставки сиру в РФ

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
Курс валют
USD 25.66
EUR 27.94
Останні новини