Топ Новини

Росія не виключає введення нової заборони на сири з України

18 травня 2012 в 10:19
Українські сири знову можуть потрапити під заборону через низьку якість. Глава Росспоживнагляду порекомендував українським сироварам ретельніше працювати з сировиною і вдосконалювати технології виробництва.
cheese.jpg
sfa-mn.org

Глава Росспоживнагляду, головний державний санітарний лікар Росії Геннадій Оніщенко не виключає, що українські сири знову можуть опинитися під забороною в РФ через претензії до якості продукції.

Сьогодні, 18 травня, Росспоживнагляд за результатами лабораторного контролю зразків сиру дозволив чотирьом українським заводам повернутися на російський ринок. Йдеться про продукцію чотирьох підприємств: «Пирятинський сирзавод», «Дубномолоко», «Гадячсир» та «Прометей». Як пояснили у прес-службі відомства, продукція даних підприємств пройшла лабораторний контроль, і отримала позитивні висновки.

«До українських сирів ще залишаються питання, тому що ми пропускаємо їх зараз за нижньою планкою норми. Все-таки масложировий склад у них гуляє. Їм потрібно серйозно займатися технологіями, і, якщо вони так будуть продовжувати, ми не виключаємо можливості знову заборонити ввезення (сирів)», - повідомив він.

Він підкреслив, що українські сировари повинні більш ретельно працювати з сировиною і вдосконалювати технології виробництва сирів. Так, за його словами, з тридцяти партій сиру, які були надані для лабораторного контролю, Росспоживнагляд забракував три. «На ринку з'явиться тільки той сир, який отримав позитивний висновок», - зазначив він.

Претензії російських ревізорів до українського сиру виникли через відмінності стандартів

Напередодні Росспоживнагляд дозволив постачання сиру першим двом українським заводам - «Гадячсир» та «Прометей». Їхні партії пройшли лабораторний контроль. Він заявив, що претензії до жирокислотного складу українського сиру «свідчать, що технологія виробництва ще не налагоджена».

«Певну роль можуть грати корми, які використовуються для дійного стада. Необхідно не тільки налагоджувати технологію, але і стежити за корекцією кормових добавок, що використовуються у тваринництві, щоб молочна сировина за стартовими позиціями відповідала російським вимогам», - заявив Оніщенко.

Як повідомлялося, з 7 лютого російська сторона ввела заборону на ввезення у країну сирів деяких українських виробників через те, що продукція не відповідає техрегламенту РФ на молоко і молочну продукцію.

Читайте також:

Росія дозволила постачання сиру з чотирьох українських заводів, але «за нижньою межею допуску»

Главі Росспоживнагляду важко сказати, коли український сир пустять у Росію

«Сирна війна» Росії з Україною офіційно завершена
 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...