Росія не бачить «ні найменшої потреби» знижувати ціну на газ для Європи

18 вересня 2012 в 05:46
У найближчі 5-7 років ціни на вуглеводні продовжать зростання, стверджує глава комітету Держдуми РФ з енергетики. Росія зможе отримувати «хороші бюджети», що дозволить вирішувати внутрішні проблеми.
gazprom_750_img_0430.jpg
gazprom.ru

Росія не бачить підстави для зниження ціни на газ за довгостроковими контрактами, укладеними з європейськими споживачами. Про це заявив глава комітету Державної думи РФ з енергетики Іван Грачов у відповідь на антимонопольний розгляд Єврокомісії, яка підозрює концерн у зловживанні домінуючою позицією на ринку Центральної та Східної Європи ..

«Ні найменшої потреби знижувати ціну за довгостроковими контрактами немає. У перспективі Європі потрібно більше газу - на 100 млрд куб., і з якого дива ціни повинні падати», - сказав Грачов, назвавши при цьому дії Єврокомісії проти «Газпрому» пропагандистськими і короткостроковими.

- Єврокомісія почала антимонопольне розслідування проти «Газпрому»

За словами Грачова, в найближчі 5-7 років ціни на вуглеводні продовжать зростання, виходячи з цього, від продажу вуглеводнів Росія зможе отримувати «хороші бюджети», що дозволить вирішувати внутрішні проблеми.

Не боїться Росія і так званої "сланцевої революції", вважаючи, що вона не матиме значного впливу на ціни на газ. «На мій погляд, якогось сильного впливу на зниження цін це зробити не може», - сказав депутат, додавши, що в Польщі вже спробували видобувати сланцевий газ, але промислового ефекту не досягнуто.

Крім цього, Грачов назвав абсолютно утопічною ідею відмовитися від прив'язки ціни газу на нафту і переходу на спотові постачання. «Надія, що лібералізацією газового ринку і переходом на спотові контракти Європа доб'ється зниження цін - тимчасова і локальна. Насправді це різко дестабілізує ринки», - додав він.

Нагадаємо, 4 вересня 2012 року Європейська Комісія розпочала антимонопольне розслідування щодо корпорації "Газпром", запідозривши її у зловживанні панівним положенням в Центральній і Східній Європі. У відповідь на це "Газпром" пригрозив відходом з європейського ринку на схід, що може вдарити по капіталізації газового гіганта. Крім того, президент Росії Володимир Путін підписав указ, за яким змінювати договори і відчужувати майно «Газпром» може тільки після згоди уряду. Під натиском європейських споживачів, найбільшим з яких є німецька E.ON, «Газпром» змушений був знизити ціни на газ. Оскільки знижки клієнти з Європи отримали заднім числом, газовому гігантові довелося повертати переплати, загальна сума яких в 2012 році може скласти 3,7 мільярда доларів. Росія вже близько 10 років не може домовитися про постачання газу з найбільшим східним сусідом - Китаєм.

Читайте також:

Путін вірить, що «Газпром» вирішить суперечку з Єврокомісією «без втрат»

«Газпрому» загрожує штраф Єврокомісії у розмірі понад 10 мільярдів євро

Болгарія дала Україні шанс домовитися з «Газпромом»

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...