Росія і Китай близькі до домовленостей щодо газу, залишається питання ціни

13 листопада 2011 в 13:35
Росія і Китай близькі до досягнення домовленостей щодо постачання російського газу, заявив президент РФ Дмитро Медведєв у неділю, 13 листопада, в рамках своєї участі в діловому саміті Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС) в Гонолулу.
gaz_gas_gts_8.jpg
naftogaz.com

"Ми завершуємо наші переговори", - сказав він, нагадавши, що спірним залишається питання про ціну продукції. "Але і за ціною ми дуже близькі до того, щоб домовитися", - сказав він, запевнивши, що, на його думку, домовленість буде досягнута "в самому найближчому майбутньому, в короткій перспективі".

Медведєв вважає потенціал китайського ринку газу зіставним з європейським. "Потенціал поставок трубного газу в КНР абсолютно співмірний з тими обсягами, які ми поставляємо в країни Західної Європи", - сказав він.

Д. Медведєв нагадав також, що зараз обговорюються два маршрути поставок російського газу в Китай - західний і східний, і на цей рахунок тривають переговори. "Як тільки вони закінчаться, а основне питання одне - ціна, всі перепони будуть зняті, і газ буде поставлятися в значно більших обсягах", - сказав російський президент.

Нагадаємо, Росія і Китай до сих пір не змогли узгодити ціну поставок російського газу в КНР, через що сторони не можуть підписати фінальну угоду. За неофіційними даними, розбіжність в ціні на поставку газу сягає 100 дол. за 1 тис. куб. м. ВАТ "Газпром" неодноразово висловлювало надію усунути розбіжності з Китаєм до кінця 2011 р.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...