Топ Новини

Росія готова припинити "сирну війну" з Україною

3 квітня 2012 в 16:13
Через два місяці після початку "сирної війни" з Україною Росія заявила про готовність знову відкрити свій ринок. Але лише після того, як українські сирні заводи усунуть недоліки.

Росія готова відмінити обмеження на ввезення з України сирів, заявив міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко.

"Обмеження на імпорт твердих та напівтвердих сирів українського виробництва з боку РФ будуть зняті після опрацювання тих зауважень, які висловила російська сторона під час перевірки", - сказав він на брифінгу за підсумками переговорів з главою Росспоживнагляду
Геннадієм Онищенко у вівторок, 3 квітня, в Києві.

У свою чергу Онищенко також висловив сподівання, що минулі переговори дозволять перейти українській і російській сторонам до "конструктивного розуміння" вирішення проблеми постачань українського сиру до РФ.

"Я б хотів сподіватися, що сьогоднішніми переговорами, які ми провели в Міністерстві аграрної політики і в Міністерстві економічного розвитку, ми ліквідуємо радгосп "Даремна праця" і нарешті перейдемо до конструктивного розуміння", - сказав він.

Онищенко нагадав, що фахівці Росспоживнагляду в березні провели перевірку українського виробника сирів "Гадячсир", зробили йому певні зауваження, які, як очікує російська сторона, будуть усунені найближчим часом, і підприємство отримає дозвіл на постачання продукції в Росію.

Він також повідомив, що наступного тижня Росспоживнагляд планує перевірити ще два сироварні підприємства України, якими раніше було заборонено ввезення сирів РФ.

Онищенко підкреслив, що терміни відкриття російського ринку для українського сиру залежатимуть від того, як швидко українська сторона усуне проговорені зауваження.

Нагадаємо, що Росія оголосила "сирну війну" на початку лютого, заборонивши імпорт сирів трьох українських виробників, а потім розширила цей список. До кінця лютого під забороною опинилася половина імпорту українського сиру в РФ.

Через півтора місяці Росія погодилася прислати своїх інспекторів для перевірки українських сирних заводів.

За підсумками перевірки ревізори знайшли численні порушення технології на ТОВ "Гадячсир"(Полтавська обл.). Проте пальмової олії, через яку і була розпочата "сирна війна", виявлено не було.

Читайте також:

Російські ревізори знайшли численні порушення при виробництві сиру в Україні

Претензії російських ревізорів до українського сиру виникли через відмінності стандартів


Глава Держветфітослужби порівняв дії Росії в "сирній війні" з грою в наперстки

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...