Топ Новини

Росія домовилася з Грузією про вступ до СОТ

2 листопада 2011 в 20:17
На переговорах про приєднання Росії до СОТ в середу, 2 листопада, російська і грузинська делегація домовилися щодо проекту двосторонньої угоди, що стосується адміністрування торгівлі товарами. Про це заявив глава російської делегації на переговорах щодо СОТ Максим Медведков.

Мова йде про угоду з питання моніторингу вантажів на кордоні Абхазії і Південної Осетії. Саме торговельні зв'язки Росії з цими республіками, які Грузія вважає частиною своєї території, були головним каменем спотикання на переговорах між країнами.

За словами М. Медведкова, узгоджений проект "не виходить за рамки принципової російської позиції". Сторони домовилися про те, що будуть залучати незалежні компанії до аудиту даних про торгівлю. Цю інформацію Росія і Грузія будуть передавати в інтегровану базу даних СОТ. Незалежні компанії також будуть сприяти митним службам Грузії та Росії.

"Ми задоволені тим, що Грузія підтримала проект, і що домовленість, нарешті, досягнуто", - додав М. Медведков.

27 жовтня стало відомо, що Тбілісі відправив до Росії остаточний проект угоди з СОТ. Фінальне засідання робочої групи з приєднання Росії до СОТ заплановано на 10-11 листопада. Помічник президента РФ Аркадій Дворкович висловив сподівання, що остаточне рішення з вступу Росії до СОТ буде прийнято на міністерській зустрічі СОТ 15 грудня.

Росія прагне стати членом СОТ з 1993 року. Для вступу до організації необхідна згода всіх 153 її членів. Після війни в Південній Осетії в 2008 році Грузія, яка є членом СОТ, відмовилася від переговорів з Росією з питання її вступу в організацію. Двосторонні переговори були відновлені лише в березні 2011 року за посередництва Швейцарії.

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...