Топ Новини

Росія буде рятувати свій ринок зерна від падіння "зерновим ломбардом"

3 серпня 2011 в 14:31
Російська влада має вжити термінових заходів щодо утримання ринку зерна від подальшого падіння, у тому числі ввести механізм "зернового ломбарду", заявив глава Російського зернового союзу (РЗС) Аркадій Злочевський.
zerno
Getty Images/Fotobank

На думку А.Злочевського, на сьогоднішній день головна проблема внутрішнього ринку - це дуже динамічне падіння внутрішніх цін на зерно. За останні два тижні липня ціни на зерно впали в середньому на тисячу рублів у тих регіонах, де йде його збір.

"Це тривожний сигнал, ми ризикуємо піти у серйозні збитки вже на етапі збирання врожаю, - сказав він. - Це падіння навіть не зупиняє ріст світових цін на зерно, збільшення продажу на експорт не зміцнює наші внутрішні ціни".

Як зазначив глава РЗС, селяни не отримають вигоди і від експорту зерна, оскільки маржа залишається в експортерів. У даний час вона становить 15-20 доларів з тонни.

"Для селян це ролі не грає, оскільки внутрішня ціна падає", - зазначив він. У такій ситуації необхідно включити механізм закупівельних інтервенцій і доповнити його заставними операціями, вважає А.Злочевський.

Ці операції він називає "зерновим ломбардом", оскільки вони не вписуються в класичне розуміння заставних операцій.

"Ми пропонуємо наступну систему: банк фінансує агента із закупівель зерна з правом зворотного викупу, - сказав він. - Цим агентом повинна стати Об'єднана зернова компанія".

Механізм "зернового ломбарду" передбачає, що сільгоспвиробник продає державі зерно за фіксованими цінами, але через певний період, встановлений у договорі, може викупити це зерно і продати його на ринку, якщо кон'юнктура буде кращою. Таким чином, виробник отримує можливість отримати додаткову вигоду з росту цін на ринку. Якщо ж він не заявить свої права на зерно до встановленого терміну, то воно залишається у держави в інтервенційному фонді.

Злочевський вважає, що обсяг зерна, закупленого "в ломбард" може скласти до 2 млн тонн. При цьому він нагадав, що у даний час в інтервенційному фонді вже є до 6,7 мільйона тонн зерна.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...