Топ Новини

Росія завищила газовий борг України у шість разів, - Standard&Poor's

29 січня 2013 в 11:07

Враховуючи невибраний обсяг газу у розмірі 2,8 млрд куб. м і рівень цін на газ (424 дол./тис. куб. м), агентство вважає, що до кінця 2012 року розмір вимог "Газпрому" до "Нафтогазу" може досягти 1,2 млрд дол.

Газпром, Россия
"Нафтогаз" винен "Газпрому" у шість разів менше за недобір газу

Експерти міжнародного рейтингового агентства Standard&Poor's оцінювали можливі санкції до Національної акціонерної компанії (НАК) "Нафтогаз Україна" за недобір газу в 2012 році за контрактом з "Газпромом" у розмірі 1,2 млрд дол., а не в виставлені російською стороною 7 млрд дол.

"В рамках чинного договору (заснованого на принципі "бери або плати") "Нафтогаз України" зобов'язаний сплачувати певний обсяг постачань газу від "Газпрому" незалежно від того, він використовує цей газ, чи ні ... Враховуючи невибраний обсяг газу у розмірі 2,8 млрд куб. м і рівень цін на газ (424 дол./тис. куб. м), ми думали, що до кінця 2012 року розмір вимог "Газпрому" до "Нафтогазу" може досягти 1,2 млрд дол.", - відзначається в аналітичному звіті агентства.

При цьому, у тому ж звіті, датованому 23 січня, також міститься припущення, що в 2013 році сума претензій може збільшитися до більш ніж 5 млрд дол.".

Експерти S&P оцінювали обсяги постачання газу "Газпромом" в Україну в 2012 році на рівні 30 млрд куб. м. У свою чергу, мінімальний обсяг газу, який "Нафтогаз України" зобов'язаний відібрати за принципом "бери або плати" в 2012 і 2013 роках - 32,8 млрд куб. м, відзначили у рейтинговому агентстві.

Як повідомлялося, Україна у 2012 році скоротила імпорт природного газу на 26,5% (на 11 млрд 863,9 млн куб. м) в порівнянні з 2011 роком - до 32 млрд 939,3 млн куб. м.

Практично весь цей обсяг газу імпортований з Росії НАК "Нафтогаз України" і підконтрольної Дмитру Фірташу OstChem Holding Limited (Кіпр). Близько 55 млн куб. м склав природний газ, імпортований НАК у листопаді-грудні реверсної схемою згідно з контрактом з RWE (Німеччина).

Російський "Газпром" виставив НАК "Нафтогаз України" рахунок на суму близько 7 млрд дол. за недобір природного газу у 2012 році, виходячи з передбаченої контрактами вимоги take or pay. У той же час у держхолдингу підкреслюють, що компанія в повному обсязі сплатила за отриманий від російської компанії газ за раніше виставленими рахунками. При цьому "Нафтогаз України" неодноразово повідомляв російській компанії про намір знизити закупівлі природного газу в 2012 році.

Читайте також:

Україна розраховує на зниження цін на російський газ

Fitch вірить, що у "Нафтогазу" є шанси врегулювати суперечку з "Газпромом"

"Газпром" відмовився коментувати нову газову суперечку з Україною

ЄС поки не втручається у газовий конфлікт України з РФ, але сподівається на безперебійність транзиту

Азаров: Україні нічого боятися штрафів Росії за недобір газу: "Є певні домовленості"

"Бери або плати": брати чи не брати?

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...