Росія заблокувала постачання зрідженого газу в Україну – ЗМІ

3 квітня в 18:08

Зарахувавши ЗВГ до товарів, які можуть використовуватися для військових цілей.

Сжиженный газ_1
Росія заборонила ввезення зрідженого газу в Україну
Артем Куюн
Російські митні органи відмовляються оформляти партії скрапленого газу для поставки в Україну, посилаючись на обмеження, введені Федеральною службою з технічного та експортного контролю РФ. Про це повідомляють українські оператори ринку скрапленого вуглеводневого газу, пише Oilnews.

"Наші машини на російських ДПС загорнула митниця. Пояснюють поширенням на зріджені гази обмеження щодо експорту, аналогічні з діючими на дизпаливо", – розповів один з найбільших постачальників ЗВГ в Україну.

Відзначимо, що подібна ситуація вже виникала у вересні 2016 року. Але після перших затримок ця інформація не підтвердилася.

РФ припинила постачання ДП в Україну з початку жовтня 2015 року за рішенням ФСТЕК. Після чого, короткостроково з березня по квітень 2016 року імпорт був відновлений для деяких постачальників. Раніше пояснювалося, що обмеження ФСТЕК спрямовані на товари подвійного призначення, які можуть використовуватися для військових цілях. У той же час ЗВГ практично не використовується ВСУ.

Читайте також: Затримуючи на кордоні партії скрапленого газу СБУ "зачистила" ринок палива для нового гравця – думка

Нагадаємо, що в 2016 році з РФ було імпортовано 782 тис т ЗВГ, що становить 74% всього імпорту. Обсяг імпорту скрапленого вуглеводневого газу в Україну в лютому порівняно з січнем знизився на 3% і склав 61,5 тис. т. При цьому більше 75% імпорту припадало на поставки з Росії, 24% – на Білорусь.

В 2016 році частка нелегальних продажів зрідженого газу у Києві досягла 70% ринку. Із-за дорожнечі бензину споживання скрапленого газу в Україні за 2016 рік зросло на 30%.

За матеріалами: OilNews
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...