Росія не зможе відібрати закордонні українські активи за позовом про кредит Януковича - думка

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Росія не зможе відібрати закордонні українські активи за позовом про кредит Януковича - думка Москві можуть знадобитися десятиліття, щоб довести своє право на стягнення українських активів в інших країнах
Нечисленні українські активи за кордоном були захищені державним імунітетом ще рік тому.

Російська сторона не зможе присвоїти собі закордонні українські активи в рахунок сплати "боргу Януковича" в осяжному майбутньому, навіть якщо виграє відповідний розгляд у Високому суді Лондона.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. За її словами, Росії буде непросто знайти закордонні українські активи, не захищені доктриною імунітету держави.

"За загальним правилом, для того, щоб виконати рішення іноземного суду на території іншої країни, спочатку треба пройти процедуру визнання такого рішення й лише потім накласти стягнення на активи відповідача. Але держактиви захищено доктриною імунітету держави. Тому для виконання рішення позивачеві необхідно буде знайти майно України, яке не було б захищене імунітетом, що є дуже складним завданням", - йдеться в статті.

Самаєва вказує, що за інформацією Мінфіну, нечисленні українські активи за кордоном були захищені ще рік тому.

"Та і якщо ми говоримо про борг у 3 млрд дол., то навряд чи РФ може розраховувати одержати стягнення в рамках одного виконавчого провадження, ініційованого в одній юрисдикції. Швидше за все, доведеться розпочати сотні таких процесів, що забере роки, якщо не десятиліття. Тобто питання виконання рішення державою швидше політичне, ніж юридичне", - зазначає автор.

За словами Самаевой, якщо майно, на яке можна накласти стягнення, відсутнє, то змусити державу виконати рішення юридичним шляхом практично неможливо.

Нагадаємо, 18 січня Високий суд Лондона почав розгляд суперечки між Росією та Україною про євробонди на $ 3 мільярди, виданих в кінці 2013 року Віктору Януковичу.

У березні 2016 року Росія подала проти України позов до Високого суду Лондона з вимогою виплатити 3,137 мільярдів доларів за облігаціями, розміщеними в 2013 році. У липні Росіяподала у Високий суд Лондона клопотання про винесення рішення щодо спору в прискореному порядку.

У вересні Рада директорів МВФ визнав добросовісною позицію України щодо боргу перед Росією на 3 млрд доларів.

Детальніше про перспективи розгляду щодо "боргу Януковича" у Високому суді Лондона читайте в статті Юлії Самаєвої "Виграшна поразка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі