Росія намагається прискорити винесення рішення суду по "кредиту Януковича"

Поділитися
Росія намагається прискорити винесення рішення суду по "кредиту Януковича" Україна в листопаді 2015 року реструктуризувала зовнішні борги на суму 14,36 млрд дол. і 600 млн євро © deita.ru
В Мінфіні РФ очікують, що слухання за клопотанням відбудеться в кінці 2016 року.

Росія подала в Високий суд Лондона клопотання про винесення рішення щодо облігацій України, що належать Росії, в прискореному порядку, повідомляє Мінфін РФ.

Подала клопотання незалежна компанія The Law Debenture Corporation, що представляє в якості довірителя (трасті) інтереси РФ як єдиного власника облігацій України номіналом 3 млрд. доларів

Трасті звернувся до суду з проханням залишити без задоволення заперечення України на позов і винести рішення, що зобов'язує її виплатити номінальну вартість облігацій та суму нездійсненого купонного платежу в обсязі 75 млн доларів і відсотки на всю суму простроченої заборгованості за облігаціями.

У Мінфіні РФ очікують, що слухання за клопотанням відбудеться в кінці 2016 року. У разі задоволення його судом проведення повномасштабного судового процесу буде не потрібним і остаточне рішення по суті може бути винесено на початку 2017 року.

Нагадаємо, український міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що Україна не повинна повертати Росії 3 млрд. доларів, надані раніше керівництву країни в грудні 2013 року.

Раніше президент України Петро Порошенко підписав закон, що вводить безстроковий мораторій на виплати євробондів кредитом, наданому РФ уряду Януковича в грудні 2013 року.

Посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба, в свою чергу, заявив, що накладення Україною безстрокового мораторію на виплату 3 млрд доларів кредитного боргу перед Росією не означає, що українська сторона повністю відмовляється від нього.

Нагадаємо, Україна в листопаді 2015 року реструктуризувала зовнішні борги на суму 14,36 млрд дол. і 600 млн євро. Процентна ставка за новими паперами на загальну суму 12 млрд дол. була встановлена на однаковому рівні 7,75% річних. Процентний дохід, починаючи з 1 березня 2016 року, нараховується і виплачується двічі на рік – 1 березня та 1 вересня. Росії пропонувалися ті ж умови. Однак Москва відмовилася взяти участь в реструктуризації, зажадавши повернення коштів у повному обсязі (мова йде про 3 млрд дол., виданих Віктору Януковичу в кінці 2013 року) і обіцяючи подати в суд, якщо їх не отримає.

У березні Росія подала проти України позов до високого суду Лондона з вимогою виплатити 3,137 мільярдів доларів за облігаціями, розміщеними в 2013 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі