Рівень економічного оптимізму у світі значно зріс

Поділитися
Рівень економічного оптимізму у світі значно зріс Рівень економічного оптимізму зріс за рахунок Індії та Китаю © finance.headline.kz
Більше третини населення Землі мають надії щодо економічних перспектив у поточному році.

Рівень економічного оптимізму у світі відчутно знизився відносно минулого року, стверджують соціологи.

Так, якщо у 2012-му за відчуттям більшості жителів планети індекс економічних надій перебував на рівні -2%, то станом на поточний рік він дорівнює вже +7%. Таким чином, зростання за рік склало 9 відсоткових пунктів.

Такими є результати глобального опитування, проведеного асоціацією незалежних дослідницьких агентств Gallup International/WIN. На питання соціологів відповідали майже 60 тисяч людей у 54 країнах світу, у кожній країні національною репрезентативною вибіркою.

Індекс економічної надії обчислюється шляхом віднімання числа оптимістів (тих, хто сподівається на економічні перспективи) від числа песимістів (тих, хто вважає, що економічні труднощі лише посиляться).

Як показує дослідження, більше третини населення Землі (35%) мають надії щодо економічних перспектив у поточному році, 28%, навпаки, чекають погіршення економічної ситуації, 29% респондентів вважають, що в економічному плані нічого не зміниться, а 8% не змогли дати відповідь на питання: "На Вашу думку, порівняно з 2012 роком, наступний рік буде роком економічного процвітання, економічних труднощів, або нічого не зміниться?"

Позитивні зміни відбулися в основному за рахунок відродження надії в Індії і Китаї. В той же час, смуток і похмурі настрої, які спостерігалися рік тому в Західній Європі, припинилися з -46% рік тому до -48% в кінці 2012 року. У Північній Америці індекс за рік збільшився з -25% до -12%.

Динаміка спостережень показує, що за рік деякі країни значно погіршили або поліпшили показники індексу економічної надії. Так, наприклад, Франція, яка за результатами минулого року була явною антилідером з рівнем індексу з -80%, в поточний рік увійшла з результатом -67%, поступившись останньою сходинкою у рейтингу Португалії. Значно поліпшили показники індексу також такі країни як Ісландія, Австрія, Україна. Сполучені Штати, подолавши депресивні настрої 2012 (-21%), увійшли в 2013 з показником (-8%) навіть нижче, ніж в 2011 (-9%). Схожа ситуація спостерігається і в Канаді.

Найбільш оптимістичною з економічної точки зору регіоном виступає Південна Америка, а також південно-східна Азія. А найбільший песимізм демонструє Західна і Східна Європа. У цілому країни, що розвиваються, відчувають себе значно бадьоріше (в країнах БРІК зведений індекс економічної надії дорівнює 29% навіть не дивлячись на відносний песимізм Росії), ніж благополучні розвинені держави (середній показник Індексу в країнах "Великої сімки" становить -23%). !zn

Читайте також:

Геллап: Лише 6% українців з оптимізмом дивляться в 2012 рік

Індекс людського розвитку: в Україні скоротилися доходи і тривалість життя

Третина українців назвали ситуацію в країні нестерпною

Тільки 18% українців відчули "покращення" за Януковича

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі