Рентабельність українських металургів у 2012 році складе 5%, російських - 20%

16 грудня 2011 в 08:45
У 2012 році ринок металопродукції в Україні продовжить слідувати у фарватері світової кон’юнктури. Ціни на сировину відповідатимуть низхідним світовим тенденціям і трохи послаблять тиск на собівартість виробництва. Однак, попри очікуване зниження, ринкові ціни на руду і коксівне вугілля відчутно перевищать аналоги за внутрішньокорпоративними поставками.
metallurgy_solo-consulting.com.jpg
solo-consulting.com

Про це у своїй статті для ZN.UA пише аналітик Анатолій Баронін.

Таким чином, за його словами, значного підвищення цін на готову металопродукцію, а її вартість 2012-го, навпаки, буде дещо нижчою від рівня 2011 року, хоча навряд чи розрив перевищить 5% рік до року. Приблизно на такому ж рівні — 5% буде і рентабельність українських металургійних підприємств. Що значно нижче, ніж у зарубіжних конкурентів. Так, рентабельність роботи російських металургів очікується на рівні 20%, азіатських — 15, США та ЄС — 10%.

«Якщо бульбашка на ринку нерухомості в Китаї лусне, це спричинить параліч внутрішнього ринку металопродукції, адже її надлишки хлинуть на зовнішні ринки, посилюючи тиск на вітчизняний експорт, - відзначає А.Баронін. - У результаті ризики звуження ринків збуту зростають, тож навіть за найоптимістичнішого сценарію розвитку ситуації надходження до бюджету від локомотива економіки збережуться на рівні 2011 року (частка бюджетних надходжень від ГМК становить близько 10—12%)».

На думку експерта, Сьогодні можна вже чітко казати про скорочення зовнішнього попиту на металургійну продукцію. І якщо цей процес не супроводжуватиметься зниженням цін на енергоносії, то негативний тиск на національну економіку буде досить серйозним, хоча й не досягне рівня 2008—2009 років.

Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в статті Анатолія Бароніна «Макроекономічні сценарії-2012: основні чинники та прогнози».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...