Регіонали хочуть додати великим землевласникам податків

4 квітня 2013 в 09:40

Ставку податку для сільгоспвиробників, які мають у своєму розпорядженні більше 100 га ріллі, сіножатей та пасовищ, запропоновано збільшити майже у вісім разів - з 0,15% до 1,15% від нормативної оцінки 1 га.

zemlya_agro.jpg
kmu.gov.ua

Народний депутат від Партії регіонів Віктор Жеребнюк запропонував Верховній Раді переглянути принципи сплати і ставки фіксованого сільськогосподарського податку.

Як пише "Коммерсант-Украина", депутат зареєстрував законопроект N2683, яким ініціює його зарахування до місцевих бюджетів, тоді як зараз цей податок надходить у державний бюджет.

Автор документа впевнений, що це дозволить збільшити концентрацію фінансових ресурсів у бюджети територіальних громад і забезпечить їхнє стабільне наповнення.

Крім того, ставку податку для сільгоспвиробників, які мають у своєму розпорядженні більше 100 га ріллі, сіножатей та пасовищ, запропоновано збільшити майже у вісім разів - з 0,15% до 1,15% від нормативної оцінки 1 га.

У проекті сказано, що для землевласників до 100 га ставка залишиться колишньою - 0,15%. За оцінкою пана Жеребнюка, обсяг сплаченого податку збільшиться майже на 6 млрд грн. За його даними, платники фіксованого податку, які мають у розпорядженні землі площею більше 100 га, використовують всього 25 млн га.

Зазначимо, що урядовий законопроект "Про обіг земель сільськогосподарського призначення", який передбачає скасування мораторію на продаж сільгоспземель, планується подати на розгляд Ради до липня 2013 року.

Читайте також:

Рада продовжила мораторій на продаж сільськогосподарських земель до 2016 року

Янукович пообіцяв не дозволяти продаж землі, якщо український народ буде проти

Янукович зобов'яже агробізнес більше платити за користування землею

У Партії регіонів заговорили про референдум щодо введення ринку землі

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...