Реального підвищення соціальних стандартів в бюджеті-2016 немає

5 грудня 2015 в 14:00

Інфляція "з'їсть" підвищення соцстандартів.

инфляция
Українцям не варто розраховувати на підвищення доходів в наступному році
Андрій Товстиженко, DT.UA

Соціальні стандарти в наступному році не підвищаться: номінальне збільшення відповідних виплат на 12% в акурат збігається з прогнозованою інфляцією. Так що їх одержувачі у кращому випадку залишаться "в нулях", та й то лише, якщо збудеться вищезгаданий і сумнівний на віру інфляційний прогноз.

Про це у своїй статті на DT.UA пише економічний оглядач Юлія Самаєва.

Зокрема, автор вказує на те, що проект передбачає поетапне підвищення в 2016 р. мінімальної заробітної плати: з 1 січня — 1378 грн, з 1 травня — 1450 (+ 5,2%), з 1 грудня — 1550 грн (+ 6,9%). Однак з багатозначним застереженням "у рамках фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів". Прожитковий мінімум становитиме в середньому на одну людину з 1 січня — 1330 грн, з 1 травня — 1399 (+ 5,2%), з 1 грудня — 1496 грн (+ 6,9%).

Здивування викликає погляд Мінфіну на бюджетну децентралізацію, зазначає Самаєва.

"Зарплати бюджетникам центральна влада підвищує, а от освітню й медичну субвенції залишає на рівні поточного року. Дефіцит місцевих бюджетів видно неозброєним оком. Також з 1 січня 2016-го на баланси місцевих бюджетів передаються видатки з підготовки фахівців у ПТУ і вишах у містах обласного значення і самі навчальні заклади. Це також є неприкритою спробою збалансувати центральний бюджет за рахунок місцевих", - йдеться в статті.

Детальніше про проект бюджету на 2016 року і про проект нового Податкового кодексу читайте в статті Юлії Самаєвої Бюджетний пакет Мінфіну: стабілізація недорозвиненості у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

 

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • Polina Egorova 5 декабря, 19:11 Аваков тепер точно себе скомпрометував!! Відеодоказ що він назначив Чеботаря, який є хабарником – геть бандитів, які зрадили УКРАЇНУ!! https://www.youtube.com/watch?v=-OV3TkC1bjE Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...