Топ Новини

Рада зібралася "пробачити" борги "Укроборонпрому" на 819 млн грн

6 липня 2012 в 11:06
Рада попередньо погодилася списати борги підприємств «Укроборонпрому», зокрема, перед Пенсійним фондом, «Нафтогазом» і Держрезервом. Загальна сума заборгованості оцінюється в 819 млн грн.
6b79cf96f20d5ceca030b5c93a4360093883a531.jpg
Украинское фото

Верховна Рада України прийняла у першому читанні проект закону «Про деякі питання заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу - учасників Державного концерну «Укроборонпром» і забезпечення їхнього стабільного розвитку».

«За» відповідний законопроект № 10034 у п'ятницю, 6 липня, проголосували 245 карток народних депутатів.

Литвин про Раду: Наявний процес деградації

Списати пропонується заборгованість "Укроборонпрому" перед держбюджетом - 307,0 млн грн, перед соціальними фондами - 366,1 млн грн, за комунальні послуги - 146,3 млн грн, (у т.ч. за електроенергію - 47,4 млн грн, за газ - 59,4 млн грн, за іншими комунальними платежами - 39,5 млн грн).

Як пише у пояснювальній записці автор законопроекту, депутат від фракції Партії регіонів Владислав Забарський, такі великі борги в "Укроборонпрому" виникли через практичну відсутність держзамовлення і недостатнє фінансування, а також через "невідповідність фінансових можливостей підприємств їхньому положенню на галузевих і товарних ринках". Крім того, одна з причин - "необхідність утримання значної соціальної інфраструктури".

Так, законопроектом передбачено, що списанню підлягають несплачені на день набрання чинності даного закону суми заборгованості за платежами до Пенсійного та інших «соціальних» фондів. Заборгованість повинна бути списана протягом двох місяців з дня набрання чинності цього закону.

На розмір суми списаної заборгованості підприємств «Укроборонпрому» перед ПФ, Фонду списується відповідно його заборгованість за позиками, наданими за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку, шляхом віднесення всіх сум на взаєморозрахунки з бюджетом.

Янукович став одноосібним розпорядником оборонних підприємств

Законопроектом також передбачається списати заборгованість (а також пеню і штрафи) підприємств «Укроборонпрому» за теплову енергію та природний газ (зокрема, перед НАК «Нафтогазом України» та її «дочками»), а також за електроенергію, водопостачання та водовідведення (станом на 1 лютого 2012 року).

Кошти від продажу нерухомого майна підприємств «Укроборонпрому», за вирахуванням балансової (залишкової) вартості такого майна та 95% отриманих коштів понад неї, зараховуються до загального фонду держбюджету. Не зараховані до загального фонду держбюджету кошти спрямовуються на розвиток і модернізацію виробництва, фінансування науково-технічних розробок, інноваційної діяльності цих підприємств.

Крім того, законопроектом встановлюються особливості банкрутства підприємства "Укроборонпрому".

Читайте також:

«Укроборонпром» — удар по обороноздатності країни

Менеджер компанії Ахметова призначений главою «Укроборонпрому»

Йемен вимагає від України повернути гроші за зірваний контракт на постачання танків

У найближчі п'ять років обсяги замовлень «Укрспецекспорту» складуть млрд, — Саламатін

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...