Топ Новини

Рада затвердила порядок ведення торгових війн

23 лютого 2012 в 12:52
Парламент закріпив за собою право на введення повного або часткового ембарго проти недружніх країн, а також на позбавлення спеціального пільгового режиму.
rada.png
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Верховна рада врегулювала застосування зовнішньоекономічних заходів у відповідь на дискримінаційну чи недружню діяльність з боку іноземних держав, митних союзів або економічних об'єднань.

За ухвалення в цілому відповідного законопроекту проголосували 270 депутатів при мінімально необхідних 226.

Рада розмежувала повноваження із застосування зовнішньоекономічних заходів у відповідь на дискримінацію з боку інших держав і економічних об'єднань.

Зокрема, парламент надав Кабінету міністрів право на застосування режиму ліцензування, а собі - право на введення повного або часткового ембарго, а також на позбавлення режиму найбільшого сприяння або спеціального пільгового режиму.

Крім того, Рада виключила з переліку заходів, які можуть прийматися у відповідь на дискримінацію, впровадження індикативних цін щодо експорту або імпорту товарів.

До закону «Про єдиний митний тариф» Рада внесла зміни, згідно з якими, процедура застосування спеціального мита здійснюється не тільки згідно з законом «Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну», а й відповідно до закону «Про зовнішньоекономічну діяльність».

На думку уряду, який є ініціатором документа, це усуне перешкоди щодо застосування цього заходу у відповідь на дискримінаційні дії інших країн і економічних об'єднань.

Нагадаємо, 8 лютого Росія призупинила ввезення сирів найбільших українських виробників, мотивуючи це тим, що виявила в їхньому складі рослинні жири, не зазначені на етикетках. Незважаючи на численні запевнення сироварів про високу якість продукції, санкції проти українських виробників скасовано не було.

Читайте також:

У Росії бояться вступу України у Митний союз

Колесніков вважає, що МС — це сир у мишоловці

Для Росії важливіша українська ГТС, ніж членство України у МС

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...