Топ Новини

Рада відмовилася вимагати від Росії 0-мільярдний борг за "радянськими" вкладами

23 травня 2012 в 10:36
Опозиція запропонувала вимагати від Росії виплатити громадянам України близько 12,5 млн їхніх заощаджень, які знаходилися на рахунках в Ощадбанку станом на 1 січня 1992 року, і не були повернуті. Парламентська більшість не підтримала ініціативу.
sberknizhka_sberbank_oshad_knigka_15.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Провладна більшість Верховної Ради провалила голосування за постанову про необхідність врегулювання з Російською Федерацією питань щодо повернення Україною вкладів Ощадбанку СРСР.

За відповідний законопроект №10187 «нашоукраїнця» В'ячеслава Кириленка проголосувало лише 140 народних депутатів у середу, 23 травня.

Документом пропонувалося законодавчо визнати цей борг Росії як головне джерело відновлення виплат у повному обсязі, що дозволило б знизити навантаження на бюджет.

Зокрема пропонувалося вимагати від Росії виплатити громадянам України близько 12,5 млн їхніх заощаджень, які знаходилися на рахунках в Ощадбанку станом на 1 січня 1992 року, і не були повернуті.

Як зазначено в пояснювальній записці, сума вкладів оцінюється в 0,5 млрд, або ж в 84,3 млрд радянських рублів (за курсом 1 долар США = 0,56 рубля).

Читайте: Три чверті українців вважають «соцініціативи» Януковича передвиборчим популізмом

Як повідомлялося, 7 березня президент Віктор Янукович пообіцяв відновити виплати вкладникам Ощадбанку колишнього СРСР у розмірі 1 тис. грн. В уряді уточнили, що виплата вкладів розтягнеться на 4-5 місяців, щоб уникнути зростання інфляції.

В «Ощадбанку» у свою чергу повідомили, що виплата 6 млрд грн компенсацій знецінених внесків Ощадбанку СРСР, яка повинна початися 1 червня, буде здійснюватися не готівкою, а шляхом їх нарахування на картку державної платіжної системи НСМЕП.

Проте дане рішення не влаштувало прем'єра, який доручив спростити механізм виплат компенсацій.

Виплата розпочнеться з 1 червня 2012 року.

Читайте також:

Спадкоємці вкладників Ощадбанку СРСР зможуть розраховувати лише на 500 грн


Вклади Ощадбанку СРСР почнуть повертати тим, кому за 80

Регіонали пояснили зволікання з втіленням соцініціатив Януковича нестачею кадрів

Янукович наказав Азарову переписати бюджет під свої соціальні ініціативи

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...