Топ Новини

Рада відмовилася скасувати пеню на житлово-комунальні послуги

14 березня 2012 в 12:56
Верховна Рада відмовилася забороняти нарахування пені за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг.
rada-2.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Верховна Рада не підтримала законопроект про введення мораторію на нарахування і стягнення з громадян України пені у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги.

За законопроект проголосував всього 141 народний депутат з 416 зареєстрованих в залі.

Проект закону, розроблений народним депутатом Арсенієм Яценюком, пропонував встановити заборону нарахування за розрахунками з 1 січня 2012 року і стягування з громадян України пені у разі несвоєчасного здійснення платежів з квартирної плати та плати за житлово-комунальні послуги (водо-тепло-газопостачання, послуг водовідводів, електроенергії, вивезення побутового сміття).

Також пропонувалося, щоб ця заборона існувала до моменту, коли Кабінет Міністрів України усуне існуючі заборгованості з виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших грошових виплат населенню.

Проектом також передбачалося списати суму неоплаченої пені за несвоєчасне здійснення платежів поквартирної плати та плати за житлово-комунальні послуги, яка була нарахована громадянам України на суму заборгованості, яка виникла з 1 січня 2011 року.

При цьому пропонувалося, що кошти, які були отримані від громадян України у вигляді пені, за період з 1 січня 2011 року зараховуються в майбутні платежі з квартирної плати та плати за житлово-комунальні послуги.

Нагадаємо, Яценюк мотивував законопроект № 9715, який з 1 січня 2012 скасовує нарахування пені за несвоєчасне внесення громадянами квартплати, тим, що станом на 1 грудня 2011 сума заборгованості із виплати заробітної плати громадянам становила 1 млрд 105 млн грн.

Відзначимо, що з 1 січня 2001 року за законом нараховується пеня за несвоєчасну оплату ЖКП.

Мораторій на пеню за послуги ЖКГ був введений з 1 жовтня 1996 року у зв'язку з невиконанням державою зобов'язань із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, інших грошових виплат населенню. Верховна Рада скасувала цей мораторій 17 грудня 2010.

20 січня начальник головного управління з питань цінової політики КМДА Василь Яструбинський заявив, що Київська міська державна адміністрація (КМДА) має намір випустити розпорядження, згідно з яким житлово-експлуатаційна контора (ЖЕК) буде зобов'язана повертати жителям столиці гроші за неякісно надані або зовсім не надані житлово- комунальні послуги (ЖКП).! zn

Читайте також:

Українці заборгували 824 млн грн за послуги ЖКГ у 2011 році

Після підвищення тарифів на воду регіонали порадили звертатися за субсидіями

Діючі в Україні комунальні тарифи майже наполовину нижче собівартості

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...