Топ Новини

Рада узаконила збір податків авансом з підприємств з доходом від 10 мільйонів

5 липня 2012 в 18:08
Разом з тим скасовується обов'язок платників податку на прибуток подавати разом з декларацією перелік доходів і витрат у розрізі контрагентів - платників єдиного податку.

Верховна Рада з 1 січня 2013 року ввела річний звітний період з податку на прибуток і зобов'язала підприємства з річним доходом понад 10 млн грн сплачувати щомісячні авансові внески за ним.

Дана норма міститься у прийнятому 5 липня законі "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо Державної податкової службі і ву зв'язку з проведенням адміністративної реформи в Україні)" №10224.

Як зазначив глава профільного парламентського комітету Віталій Хомутинник, дана норма внесена в документ до другого читання за пропозицією народних депутатів і уряду.

"Це дозволить скоротити час платників на складання та надання звітності з податку на прибуток", - зазначив він.

Хомутинник додав, що скасовується також обов'язок платників податку на прибуток подавати разом з декларацією перелік доходів і витрат у розрізі контрагентів - платників єдиного податку. "Скасування такої норми спростить облік і звітність, які, за оперативною інформацією, значно ускладнилися з їх запровадженням, особливо для банків", - сказав глава комітету.

Згідно з документом, якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками першого кварталу звітного (податкового) року не отримав прибуток або отримав збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал.

Такий платник податку не здійснює в другому-четвертому кварталах звітного року авансових внесків, а податкові зобов'язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік.

Платник податку, який не отримав за підсумками минулого звітного року прибуток, не нараховував податкові зобов'язання і не мав базового показника для визначення авансових внесків в наступному році, але за підсумками першого кварталу отримує прибуток, зобов'язаний подати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали та рік для нарахування та сплати податкових зобов'язань.

Читайте також:

Рада розширила дію єдиного податку до 20 млн грн

Янукович запропонував розширити шкалу прогресивного податку на доходи фізосіб

Зменшення єдиного соцвнеску допомогло б перейти до «білих» зарплат

Розмір соціального внеску Кабмін планує визначати величиною бізнесу

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...